در حال حاضر سردخانه های کشتارگاه صنعتی آماده کارمی باشد

در حال حاضر سردخانه های کشتارگاه صنعتی آماده کارمی باشد
در دویست و هفتاد و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر یزد وضعیت کشتارگاه صنعتی با هدف انجام توزیع گوشت در ماه مبارک رمضان با کمترین مشکل و با حضور مدیرعامل شرکت گوشت ، مدیرکشتارگاه صنعتی مورد بحث و بررسی قرارگرفت و اعضای شورای شهر ضمن ارائه سئوالاتی از میهمانان خواستار ساماندهی هرچه سریعتر وضعیت کشتارگاه صنعتی شدند.
وحید رضا خباززاده یزدی عضو شورای شهر پیشنهاد داد: با توجه به نارضایتی دامپروران ، قصابان ونیز وضعیت گوشت در سطح شهر و استان، شورا برابر سلامت شهروندان با دعوت از استاندار و فرماندارمحترم در صحن شورا و نیز کار کارشناسی کمیسیون خدمات شهری حمل ونقل وترافیک وضعیت نابسامان کشتارگاه و گوشت و دام استان یکبار برای همیشه حل شود.
مدیرعامل شرکت گوشت یزد گزارشی از وضعیت کشتارگاه صنعتی ارائه و اعلام کرد: سردخانه های کشتارگاه صنعتی در حال حاضر آماده کار می باشد.
وی با اشاره به اینکه استان یزد برنامه خاصی برای ماه مبارک رمضان ندارد خاطرنشان ساخت: با توجه به خشکسالی های اخیر در زمینه تهیه دام وابسته به دام خارج از استان است کشتارگاه صنعتی برای این ماه مبارک تدابیری اندیشیده است.
فلاح با بیان اینکه سرانه سالیانه گوشت قرمزگوسفندی حدود 15 کیلوگرم و گوشت قرمز گوساله یک کیلوگرم می باشد گفت: دراین کشتارگاه روزانه حداقل 200 تا 300 کیلوگرم و حداکثر 700 کیلوگرم کشتار صورت می گیرد.
وی افزود: گوشت قرمز گوساله در استان مازاد نیاز است و بعضا گوشت قرمز کشور درکشور عراق سر در می آورد.
فلاح عدم استقبال قصاب ها به دلیل عدم امکانات لازم و فرهنگسازی از کشتارگاه صنعتی را مهمترین مشکل این صنعت دانست و خاطرنشان ساخت: 20 الی 30 درصد کشتارهای شهریزد خارج از کشتارگاه انجام می شود .
وی با اظهارتاسف گفت : درحال حاضر دامداری های ما خالی از دام است و در سال گذشته 68 هزار دام وارد بازارگردید ولی بازار پذیرای آن نبود.
مدیرعامل شرکت گوشت یزد در خصوص تامین گوشت تا 6 ماه آینده پیشنهادکرد: می توان با تشویق و تقدیر از حق العملکاران و عرضه مستقیم دام تا حدودی گوشت 6 ماه آینده استان را تامین کرد.
مدیرعامل کشتارگاه صنعتی یزد خبر داد: از سوی سازمان شهرداریها و همیاریهای کشور و حمایت استانداری 16 دستگاه خودرو سردخانه به زودی تحویل کشتارگاه صنعتی می شود.