در حال حاضر ، حمل ونقل ريلي استان در شان مردم شريف يزد نيست

در حال حاضر ، حمل ونقل ريلي استان در شان مردم شريف يزد نيست
با توجه به رشد روزافزون جمعيت و ازدياد سفرهاي برون شهري امروزه توسعه حمل ونقل هوايي ، زميني و ريلي جزئي از ضروريات اجتناب ناپذير هرجامعه مي باشد و يزد نيز اين مسئله مستثني نيست و هر روزه با توجه به امنيت و پايين بودن هزينه حمل ونقل ريلي نسبت به ديگرحمل ونقلها مورد استقبال مردم به ويژه قشر آسيب پذير جامعه قرار گرفته است . لذا مسئولين استان به جاي سامان دادن به قطارهاي معمولي كه در شان مردم شريف يزد نيست و فاقد استانداردهاي لازم و كافي مي باشد ، قدمهاي خوبي در خصوص افزايش قطارها و واگن هاي آن برداشته اند البته اين حركت تنها كمبود صندلي و واگن ها و ساعات مختلف قطارها را كاهش داده است ولي اين اقدام نتوانسته توسعه كيفي را ارتقا دهد ، در صورتي كه بايد توسعه كمي و كيفي پابه پاي يكديگر پيش رود.
سالهاست مردم نجيب و شريف يزد از قطارهاي مدلهاي پايين و غيراستاندارد استفاده مي كنند و صداي آنها به گوش مسئولين كشوري نمي رسد و روز به روز شاهد افزايش مشكلات آنان در اين زمينه ها مي باشيم.
شوراي اسلامي شهر يزد در راستاي بهبود وضعيت حمل و نقل ريلي دو جلسه با حضور مسئولين مربوطه برگزار نموده كه در اين جلسات مقرر گرديد تسريع در روند اجراي پله برقي و آسانسور در راه آهن يزد و بهبود وضعيت واگن هاي به روز و استاندارد با توجه به جمعيت مسيرها صورت گيرد كه تاكنون اقدام موثري در اين راستا انجام نشده است.
با اين حال ، در چند ماه اخير، از كشور چين دو قطار اتوبوسي دو طبقه با واگن هاي شيك و جديد وارد كشور به ويژه يزد شد . اين قطارها با تدبير نامناسب در مسير طولاني يزد - تهران قرار گرفت پس از راه اندازي آن و جابجايي مسافرين اين مسير، مشكلات آن نمايان و مشخص گرديد كه اين قطارها جوابگوي مسافت هاي طولاني به ويژه يزد و تهران كه مردم نياز به استراحت و آرامش دارند، نيست ، بلكه تنها جوابگوي مسافتهايي نظير يزد- بافق ، يزد- طبس ، يزد- ابركوه و غيره مي باشد. چراكه صندلي هاي بسيار سفت و فاقد استاندارهاي لازم و تهويه نامناسب را دارا است.
با توجه به موقعيت استراتژيك ترانزيستي ودانشگاهي استان و با عنايت به اينكه صنعتگران كوشا و تلاشگر،  يزد را به عنوان قطب صنعتي مطرح نموده اند، اينجانب ضمن تشكر از خدمات ارائه شده توسط استاندار محترم ؛ به عنوان منتخب مردم شريف در شوراي شهر يزد از نمايندگان ولايتمدارومردمي استان در مجلس شوراي اسلامي استدعا دارم با بررسي وضعيت حمل و نقل ريلي و هوايي استان اقدامات لازم در اين خصوص صورت گيرد تا حمل ونقل ريلي استان در شان مردم نجيب و شريف يزد ارتقاء يابد.