در جلسه شورای اسلامي شهر يزد صورت گرفت: تجليل از خدمات ترافيكي شهرداري

در جلسه شورای اسلامي شهر يزد صورت گرفت: تجليل از خدمات ترافيكي شهرداري

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد

رئیس شورای اسلامی شهر یزد در دویست وچهل و پنجمین جلسه شورای شهر با گرامیداشت هفته حمل ونقل و ترافیک گفت: در جهان امروز، بخش حمل و نقل از جمله بخش های زیربنایی اقتصاد هر جامعه است که علاوه بر تحت تأثیر قراردادن فرآیند توسعه اقتصادی، خود نیز در جریان توسعه دچار تغییر و تحول می شود.

حجت الاسلام زارع در ادامه خاطر نشان کرد: مهم ترین ویژگی ها و مزایای استفاده از حمل و نقل عمومی صرفه جویی در زمان، آرامش در صفر، کاهش ترافیک، جلوگیری از آلودگی هوا، کمک به اقتصاد خانواده و مهم‌ترین ویژگی داشتن امنیت بالای حمل و نقل عمومی می باشد.

گراميداشت ولادت حضرت رسول اکرم(ص) به روایت اهل سنت، ولادت حضرت عیسی مسیح(ع) ، ازدواج پیامبر(ص) با حضرت خدیجه (س) ، شب یلدا ، آغاز امامت حضرت مهدی (عج) و آغاز هفته وحدت از دیگر مواردی بود که رئیس شورای اسلامی شهر یزد به آنها اشاره نمود.

سپس رئیس پلیس راهور استان با حضور در جمع اعضای شورای شهر با بيان اینکه با همکاری شهرداری شاهدکاهش چشمگیر تصادفات در سطح شهر یزد مي باشيم، اظهار اميدواري كرد: تعامل و همکاری بسیار مناسب شهرداری و پلیس راهور روز به روز در جهت خدمت به مردم ارتقاء یابد.

سرهنگ جمشیدی در ادامه اظهار داشت: خوشبختانه از زمانی که مهندس شفیعی سکان معاونت امور حمل ونقل وترافیک شهرداری را عهده‌دار شده‌اند، شاهد اقدامات خوبی در این معاونت بوده‌ایم.

رئیس پلیس راهور استان گفت: در یزد بیشترین آمار تصادفات مربوط به عابرین پیاده می باشد که نیازمند است در این زمینه با همکاری خانواده ها فرهنگ سازی مناسب انجام شود.

مسئول پيگيري ويژه استاندار گفت: در چند ماه اخیر شهریزد شاهد اقدامات خوبی در حوزه ترافیک وحمل ونقل شهری بوده است که در رفع ترافیک شهری تاثیر به سزایی داشته است که از جمله آن می توان به نصب دوربین های متعدد در سطح معابر شهری اشاره کرد.

وي افزود: اینجانب از طرف معاونت عمرانی استاندار از زحمات و تلاش های اعضاي شورا مهندس محمد رضا عظیمی زاده شهردارو مهندس شفیعی معاونت حمل ونقل ترافیک شهرداری قدردانی می کنم و امیدوارم این روند اقدامات بسیار مناسب ،  ادامه داشته باشد.

در این جلسه رئیس پلیس راهور استان و مهندس سالياني مسئول پيگيري ويژه استاندار به نيابت ازمعاونت عمرانی استانداری از مهندس محمد رضا عظیمی زاده شهردار و مهندس شفیعی معاونت حمل ونقل وترافیک شهرداری به جهت اقدامات مناسب در حوزه ترافیک شهری ، با اهداء لوح تقدیر تجلیل كردند.