در بودجه ردیفی برای شهر یزد اختصاص یابد

در بودجه ردیفی برای شهر یزد اختصاص یابد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد، مهدی جمالی نژاد ضمن تبریک سی ونهمین سال پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امسال سال مبارکی بود و اتفاقات مثبتی برای شهر رقم خورد که خلوص، همدلی و اصالت مردم یزد موجب این اتفاقات خوب برای شهر شد که جهانی شدن و عنوان شهر پایدار برای یزد و دوستدار کتاب که این شهر نامزد این عنوان شود و مصادیقی از این دست نشان دهنده متفاوت بودن این شهر است.

وی تلاش های مدیران شهرداری و مسئولین استان را یادآور شد و تصریح کرد: همگی همدل و همراه شده اند تا آینده ای روشن را برای یزد رقم بزنند وخوشبختانه بعد از ثبت جهانی دستگاه ها بسیج شدند و ستاد راهبردی شهر یزد با ده کارگروه تشکیل شد.

شهردار یزد اظهارداشت: مدیریت واحد شهری که در برنامه سوم تا پنجم همواره مطرح بوده مشکلاتی بود که این مدیریت محقق نشد و نهایتا به مدیریت هماهنگ شهری رسید که شهر یزد می تواند پایلوت خوبی برای مدیریت هماهنگ شهری باشد.

وی افزود: شهر یزد طی چند سال اخیر توانسته سامانه جامع اطلاعات شهری را آماده نماید و دوازده ارگان خدمات رسان شهری را درگیر کند و می توانیم مدیریت هماهنگ شهری را با استقرار و بستر اطلاعاتی محقق کنیم و همه اعلام آمادگی کردند تا به صورت پایلوت، مدیریت هماهنگ شهری در یزد محقق شود.

جمالی نژاد با اشاره به تشکیل ستاد بازآفرینی شهری گفت: یزد اولین شهری بود که این ستاد در آن تشکیل شد و به واسطه جهانی شدن، در جلسات این ستاد که با حضور برخی وزرا انجام گرفته بود مقرر شد در بودجه ردیفی برای شهر یزد اختصاص یابد که این موضوع بسیار مهم خواهد بود که متاسفانه انجام نشده و اگر امسال نتوانیم محقق کنیم در سالهای آینده با مشکل مواجه خواهیم شد.