خیابان‌های مرکزی یزد یک طرفه می‌شوند/ اختلاف های احتمالی اعضای شورای شهر مدیریتی است

خیابان‌های مرکزی یزد یک طرفه می‌شوند/ اختلاف های احتمالی اعضای شورای شهر مدیریتی است

سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد با بیان این که در سال آینده تغییرات ترافیکی زیادی در سطح شهر یزد خواهیم داشت، گفت: خیابان‌های مرکزی یزد یک طرفه می‌شوند.
محسن عباسی هرفته در نشست خبری بیان عملکرد شورای اسلامی شهر یزد، با بیان این که پنجمین دوره شورای اسلامی شهر یزد چهار رویکرد انسان محوری، میراث فرهنگی و گردشگری زیست محیطی و فرهنگی را در دستور کار خود قرار داده است، اظهار کرد: در سال جاری 214 مصوبه و 375 جلسه کمیسیون‌های مختلف برگزار شده است.
وی توجه به محیط زیست را از جمله اولویت‌های اجرایی و در دستور کار این دوره شورا دانست و افزود: تولید روزانه 900 تن نخاله و 300 تن زباله در شهر یزد از جمله دغدغه‌های مدیریت شهری است.
سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد گفت: ارتقای کیفی خدمات شهری از جمله برنامه‌های انجام شده این دوره شورای شهر است.
عباسی هرفته در ادامه مقابله با هرگونه ساخت و سازهای جدید را یکی از اولویت‌های اجرایی دانست و بیان کرد: استفاده از ظرفیت‌ بافت تاریخی به منظور تأمین ساختمان‌های مورد نیاز ضروری است.
وی با بیان این که امسال برای اولین بار طرح جامع آسفالت در شهرداری یزد تهیه و تدوین شده است، تصریح کرد: سال آینده سال جنبش آسفالت یزد خواهد بود.
رییس کمیسیون عمران شورای شهر یزد خاطرنشان کرد: افتتاح ابرطرح خلیج فارس با اعتباری بالغ بر 54 میلیارد تومان، افتتاح پل‌های آرمان، یاسمن، مهرآوران و فیضیه از جمله اقدامات انجام شده طی سال جاری است.
خیابان کاشانی تعریض می شود
این مسئول با بیان این که طرح تعریض ابتدای خیابان کاشانی  به زودی اجرایی می‌شود، گفت: عدم وجود فضاهای شهری از جمله مشکلات شهر یزد است.
عباسی هرفته با اشاره به این که در حوزه ترافیکی تهیه طرح‌های لازم در دستور کار شورا قرار گرفته است، افزود: در سال آینده تغییرات ترافیکی زیادی در سطح شهر یزد خواهیم داشت.
وی خاطرنشان کرد: یک طرفه سازی خیابان مرکزی شهر، طرح محدودیت ترافیکی، طرح تفصیلی مسیر دوچرخه‌ها، اصلاح خطوط اتوبوسرانی، از دیگر اقدامات انجام شده و در دستور کار شهرداری یزد است.
سخنگوی شورای شهر یزد با بیان این که همزمان با کاهش درآمدهای شهرداری به دلیل کاهش ساخت و سازهای جدید، هزینه‌های تأمین زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی افزایش یافته است، گفت: انجام این مهم از دیگر دستاوردهای شهرداری یزد در راستای افزایش خدمات به شهروندان است.
این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود تلاش برای اضافه کردن برند«شهر دوستدار معلول» از جمله برنامه‌های در دستور کار کمیسیون خدمات شهری این دوره شورای شهر است که با جذب مشارکت معلولین در مناسب سازی شهری اقدامات شاخصی در این حوزه انجام شده است.
وی در مورد فرآیند بسته شدن بودجه سال 98 شهرداری یزد با بیان این که امسال برای اولین بار بودجه شهرداری یزد به دو شکل خوش بینانه و بدبینانه تدوین شده است، گفت: مبلغ 914 میلیاردی خوش بینانه و 540 میلیاردی بودجه بد بینانه است.
انجام 3 هزار رویداد فرهنگی در یزد
این مسئول رویکرد فرهنگ مبنا را از دیگر اولویت‌های اجرایی شورای شهر یزد دانست و بیان کرد: در سال 97 بیش از سه هزار کارگاه و رویداد فرهنگی در شهر یزد اجرا شده که از این تعداد دو هزار رویداد در حوزه اجتماعی تدوین و اجرایی شده است.
سخنگوی شورای شهر یزد در پایان هوشمند سازی شهر را از دیگر برنامه‌های در دستور کار شورای اسلامی شهر یزد عنوان و خاطرنشان کرد: 100 میلیارد تومان کمک وزارت کشور برای توسعه حمل و نقل عمومی هوشمند در یزد اختصاص داده شده است که از این مبلغ 50 درصد کمک بلاعوض و 50 درصد به صورت وام است.

اختلاف های احتمالی اعضای شورای شهر یزد، مدیریتی است
سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه اختلاف های احتمالی اعضای این شورا، شخصی نیست گفت: این اختلافات به علت دیدگاه مدیریت شهری است و در مجموع دیدگاه مدیریت نوین و سنتی شهری مطرح است.
محسن عباسی هرفته در پاسخ به سوالی خبرنگاری با بیان اینکه اختلاف در بین اعضای این شورا برای خدمت و کارکردن برای شهروندان این شهر است افزود: این موضوع به حدی نیست که در بین برخی رسانه ها مطرح است.
وی اظهار داشت: طبیعی است که بعضی از رسانه ها به حاشیه ها می پردازند و این اختلافات را پررنگ نشان می دهند، در حالیکه همه اعضای شورا دغدغه توسعه شهر را دارند.
وی تصریح کرد: مدیریت سنتی شهری ، شهر را یک کالبد می بیند و اقدامات عمرانی و سخت افزاری برای آن مهم است اما مدیریت نوین شهر، در حوزه های مختلف از جمله حوزه فرهنگی و اقدامات نرم افزاری است که برخی اعضای شورا به اقدامات سخت افزاری و برخی نرم افزاری معتقد هستند.
عباسی هرفته خاطر نشان کرد: این اختلاف بین اعضای شورای اسلامی شهر یزد به ضرر مردم این شهر نیست بلکه به نفع مردم است و این اختلافات اصلا شخصی نیست بلکه اختلاف دیدگاه است.
وی با بیان اینکه اعضای شورای اسلامی شهر یزد نماینده مردم هستند از رسانه ها خواست این اختلاف را زشت جلوه ندهند چون هیچ گونه اختلاف شخصی بین اعضای آن وجود ندارد.
وی افزود: بارها از رسانه های استان خواستیم بسته های پیشنهادی خود را در جهت تولید محتوای به شورا ارائه کنید زیرا اعتقاد داریم که رسانه یک عنصر فرهنگ ساز است اما تاکنون هیچ یک از رسانه ها در این زمینه اقدام نکرده است.
عباسی هرفته افزود: معیار من برای مصاحبه با رسانه های رسمی ، شناسنامه دار است و تا کنون با رسانه های غیر رسمی گفت و گویی نداشته ام.
وی در ادامه به انتخاب شهردار منتخب شهر یزد اشاره کرد و گفت: شورای شهر یزد در فرآیند معرفی شهردار منتخب هیچ تعللی نکرده و کاملا طبق قانون اقدام کرده است.
وی افزود: بعد از انتخاب فرهمند به عنوان شهردار منتخب تاکنون هیچ نامه ای و مستندی از وزارت کشور در مورد رصد صلاحیت وی به شورا ارسال نشده است البته اعضای شورا در این زمینه تلاش های زیادی انجام دهند اما بی نتیجه ماند تا اینکه پس از مدتی شهردار منتخب انصراف داد.
وی خاطر نشان کرد: پس از آن شورا از بین گزینه های پیشنهادی سید حسینی را بعنوان شهردار منتخب یزد انتخاب کرد و قبل از انتخاب وی استعلامات لازم گرفته شد و وی هیچ پرونده ای که منجر به مجرمیت او منجر شده باشد، وجود ندارد و هیچ مشکلی هم ندارد.
عباسی هرفته افزود: صرف اتهام که به کسی کفایت نمی کند بلکه یک پرونده ای مربوط به فرد دیگری است وی در آن بحثش مطرح است که سیدحسینی در این زمینه به دادگاه پاسخ داده است .
وی ادامه داد: شورای اسلامی شهر یزد در این زمینه از دادگستری سوال کرده است که پاسخ داده شده که این پرونده زمانبر و در حد یک اتهام است.
سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد افزود: هنوز هیچ نامه ای از وزارت کشور در مورد رد صلاحیت یا صلاحیت شهردار منتخب به شورا ابلاغ نشده است.
وی با بیان اینکه اعضای شورای شهر به انتخاب یک شهردار معمولی قانع نیستند وگرنه گزینه های زیادی هستند که می توانیم انتخاب کنیم افزود: شهر جهانی یزد ، به یک شهردار توانمند ،فاخر و چند بعدی نیاز دارد.