حوادث ترافیکی، آنتن های مخابراتی و حمل و نقل عمومی شهر یزد

حوادث ترافیکی، آنتن های مخابراتی و حمل و نقل عمومی شهر یزد

با حضور مدیران علوم پزشکی و فناوری اطلاعات استان حوادث ترافیکی و آنتن های مخابراتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد، رئیس شورای اسلامی شهر در ابتدای جلسه چهارشنبه 5 مهرماه ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و با اشاره به تغییر و تحول در سپاه الغدیر استان یزد گفت: هر ساله شورا در این هفته با دعوت از فرمانده سپاه استان جلسه ای را در خدمت این عزیزان بودن که امسال هم دعوت صورت گرفت اما به جهت تغییر در فرماندهی سپاه استان مقرر شد در جلسات بعد حضور پیدا کنند و جا دارد از خدمات صادقانه سردار فتوحی تقدیر و تشکر نمایم و برای فرمانده جدید آرزوی توفیق داریم.
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر یزد در نطق پیش از دستور با اشاره به تابلوهای سطح شهر گفت: در جلسه ای که با هیات مدیره اتاق اصناف انجام گرفت مقرر شد تا پایان مهرماه اصناف و بازاریان نسبت به جمع آوری تابلوهای پیاده رو و باغچه های سطح شهر اقدام کنند که تا سی ام مهرماه خود مردم اقدام کنند و پس از آن جمع آوری خواهد شد.
الهه جورابی افزود: همراهی مردم در این طرح قطعا موجب سرعت بخشی بیشتر زیباسازی منظر شهری خواهد شد.
در ادامه با حضور مدیران دانشگاه علوم پزشکی، دکتر صدر، حائریان و لطفی در خصوص وضعیت حوادث ترافیکی، زیرساخت های حمل و نقل عمومی و آموزش های شهروندان در راستای کاهش تصادفات بحث و تبادل نظر شد.
کاشفی زاده با تشکر از خدمات دانشگاه و دقت نظر مدیران این حوزه گفت: جای صدا و سیما در فرهنگ سازی استفاده از حمل و نقل عمومی خالی هست و در این زمینه که نشان دهد چطور یک انسان ویلچر نشین و با یک حادثه دچار معلولیت می شود.
وی جای پرداختن به این مباحث را از سوی علما حائز اهمیت دانست و اظهارداشت:  از خطبا درخواست شود تا در منبرها بحث شان را به این موضوعات اختصاص دهند.
عضو شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به مباحث فکری در امور شهری گفت: شهرداری مجموعه هایی داشتیم که این مسائل دنبال میشد و دفتری به نام دفتر مطالعات و اتاق فکری بود برای شهرداری و همه تخصص ها در آن حضور داشتند و تصمیمات خوبی برای شهر اتخاذ می شد و می توان آن دفتر دوباره احیا شود.
مرتضی شایق در راستای سخنان مدیران علوم پزشکی اظهارداشت: در گذشته ستاد شهر سالم در شهرداری وجود داشت که به مسائل سلامت مردم می پرداختند و ما اگر این مباحث را پیگیری کنیم جریان فکری در راستای تقویت شورا و شهرداری ایجاد خواهد شد.
حمیدرضا قمی در ادامه و با توجه به فرهنگ سازی در مسائل شهر گفت: اتفاقات پیش آمده باعث شده تا دیگر نسبتی در شهرسازی ما با گذشته وجود نداشته باشد و ما تکنولوژی را زودتر از فرهنگ آن وارد کردیم که مشکلات را ایجاد کرده است و آن فرهنگ سازی صورت نگرفته است.
وی افزود: در  شهر هوشمند ما در ابتدا باید فرهنگ استفاده از تکنولوژی را وارد کنیم و بعد به خود تکنولوژی فکر کنیم و سرانه استفاده از وسایل نقلیه پاک، شاخص شهر هوشمند هست از جمله دوچرخه سواری و پیاده روی و باید گفت به هیچ وجه شهر هوشمند یک فرایند لوک سازی نیست بلکه یک فرایند اجتناب ناپذیری هست که شورای پنجم دقت کافی به آن داشته است.  
حضور فداکار مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در صحن شورا و بررسی موضوع نصب آنتن های تلفن همراه در شهر از دیگر برنامه های جلسه امروز شورای اسلامی شهر یزد بود.