حضور یزد در نمایشگاه بین المللی گردشگری و ستاد نوروزی

حضور یزد در نمایشگاه بین المللی گردشگری و ستاد نوروزی

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد، در کمیسیون میراث فرهنگی، گردشگری و روابط بین الملل شورای شهر یزد که روز شنبه 23 دیماه برگزار شد حضور در نمایشگاه بین المللی گردشگری و ستاد نوروزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری گفت: نمایشگاه بین المللی گردشگری در تهران برگزار خواهد شد و یزد به جهت ثبت جهانی و معرفی بیشتر حضور پررنگی خواهد داشت.

دانش افزود: در این نمایشگاه 200 متر غرفه به یزد اختصاص خواهد یافت و در نظر است تا ضمن معرفی استان، آیین ها و سنت های مردم  در شهرستانها، حضور شخصیت های کشوری و برپایی نشست های تخصصی، یزدشناسی، معرفی جاذبه های گردشگری و صنایع دستی و نشست های فرهنگی برگزار شود.

مدیرکل میراث تصریح کرد: بسته های فرهنگی، نقشه ها و کتاب های مختلف در چندزبان تهیه و به چاپ رسیده تا در این نمایشگاه عرضه گردد.

وی از شورای اسلامی شهر خواست تا ضمن همکاری و مشارکت در این نمایشگاه، زمینه معرفی بهتر یزد را فراهم کنند.  

رئیس کمیسیون میراث فرهنگی شورای شهر این رویداد را مورد توجه دانست و تصریح کرد: حضور در نمایشگاه بین المللی گردشگری با حضور کشورهای مختلف، فرصت مناسبی است تا ضمن معرفی شهر یزد مراودات و تعامل با دیگر کشورها شکل بگیرد و زمینه حضور بیشتر گردشگر در یزد فراهم شود.

سیدحسین آزادی ضمن استقبال از همکاری شورا در این نمایشگاه، بر مشارکت سایر دستگاه ها در برنامه ها و نشست های  آن تاکید کرد.

محسن عباسی عضو کمیسیون توجه به چیدمان و نوع غرفه یزد با توجه به بافت شهر را حائز اهمیت دانست و بر برنامه های جنبی، نشست های تخصصی و تعامل با دیگر کشورهای حاضر در نمایشگاه تاکید کرد.

مقرر شد طی جلسه ای با حضور مدیران میراث فرهنگی و محسن عباسی از شورای شهر نحوه حضور و مشارکت شورا در این نمایشگاه بررسی شود.

در ادامه موضوع ستاد نوروزی بررسی و معاونت خدمات شهری توضیحاتی از اقدامات انجام شده ارائه نمود.

صالحیان به برگزاری جلسات ستاد نوروزی از دو ماه پیش اشاره و تصریح کرد در این جلسات کمیته های تخصصی آغاز و ضمن معرفی اعضا شرح وظایف مشخص شده است.

اسکان موقت، ساماندهی پارک های کوهستان و پارک بزرگ شهر ویژه اسکان موقت مسافرین، نورپردازی اماکن تاریخی، برگزاری سمپوزیوم مجسمه های خشتی، حمل ونقل عمومی و ساماندهی وآرام سازی پیاده روها از موضوعاتی بود که معاون خدمات شهری به آنها پرداخت.

عامری عضو کمیسیون میراث فرهنگی با اشاره به برگزاری سمپوزیوم مجسمه های خشتی گفت: این برنامه نیازمند پیوست فرهنگی است و لازم است تا در کمیسیون فرهنگی شورا به آن پرداخته شود.

ونوس عامری همچنین در خصوص ستاد نوروزی و خدمات شهرداری اظهارداشت: در ساماندهی پیاده روها نیمکت ها تعبیه شود و با توجه به برنامه ریزی در حوزه خدمات شهری، لازم است تا هرچه زودتر این اقدام انجام شود.