جمع آوری تکدیگران مهمترین دغدغه اعضای شورای اسلامی شهر يزد در جلسه دویست و هفتم

جمع آوری تکدیگران مهمترین دغدغه اعضای شورای اسلامی شهر يزد در جلسه دویست و هفتم

دویست وهفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد با حضور مهندس محمد رضا عظیمی زاده شهردار و مشتاقیون معاون امور مالی شهرداری با تلاوت آیات قرآن آغاز شد.

به گزارش سخنگو و روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد- در ابتدای این جلسه حجت الاسلام شیخ عباس زارع رئیس شورای اسلامی شهر یزد ضمن تبریک میلاد مبارک حضرت فاطمه معصومه (ص) و روز دختر و گرامیداشت بیست وششم تیرماه سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به وطن اظهاراميدواري كرد: خداوند مارا جز بزرگان قرار دهد تا بتوانیم در تصمیم گیری ها سخاوتمندانه قدم برداریم.

در ادامه این جلسه چند تن از اعضا با سخنان پیش از دستور گوشه ای از مشکلات شهر شامل سيما و منظر شهري و عمران و ترافيك شهر را به سمع شهردار رسانده و بر رفع این مشگلات تاکید کردند.

سیدمحمد رضا مدرسی عضو شوراي اسلامي شهر يزد با تاکید بر وضعیت نامناسب متکدیان در سطح شهر گفت: متاسفانه هم اکنون در سطح شهر حضور این متکدیان بیشتر شده است که امید می رود اجرائیات شهرداری با نیروی قوی در این قسمت وارد شود و این متکدیان را جمع آوری کند.

همچنین عدم توجه به وضعیت نامناسب تابلوهای پرچمی در سطح شهر، وضعیت نامناسب تملک در بلوار ولایت و عدم تحقق بودجه از دیگر نکاتی بود که مدرسی عضو شورای اسلامی شهر به آنها اشاره نمود.

سپس خانم ملیحه امینی نماينده مردم در شوراي اسلامي شهر يزد ضمن تاکید بر جمع آوری متکدیان در سطح شهر گزارشی از نمایشگاه دستاورد های نوین شهری که با حضور شهرهای مختلف در تهران برگزار شده بود را ارائه داد.

نیکنام دیگر عضو شورای اسلامی شهر یزد گزارشی از وضعیت نامناسب کارگران فصلی در میادین مختلف شهر را ارائه و از شهردار خواست تا با توجه به اینکه این کارگران در اوایل صبح در میادین جمع می شوند و برای شهر یزد هم مناسب نیست اقدامات و برنامه ریزی مناسب انجام شود.

در ادامه، دکترکاشفی زاده رئيس كميسيون خدمات شهري شوراي اسلامي شهر يزد از شهردار خواست تا با توجه به زمان زیادی که برای اجرای طرح کمپوست در  کمیسيون ها وجلسات علنی شورای اسلامی شده است هرچه زودتر با سرمایه گزار تعین تکلیف شود.

بعد از سخنان پیش از دستور اعضای شورای اسلامی شهر محمد رضا عظیمی زاده شهردار یزد به سوالات مطرح شده اعضاي شورا پاسخ داد که در زمینه جمع آوری متکدیان گفت: متاسفانه سازمان بهزیستی استان در جمع آوری متکدیان همکاری مناسبی را با شهرداری ندارد  و می طلبد که بهزیستی مکانی را برای این متکدیان در نظر بگیرد تا بعد از جمع آوری این متکدیان  به آن مکان انتقال یابند و زیر نظر بهزیستی کنترل شوند.

شهردار یزد در ادامه گفت: رسیدگی به وضعیت نامناسب کارگران فصلی به فرمانداری واگذار شده است اما شهرداری حاضر است تا در این زمینه همكاری لازم را در صورت ارائه طرح داشته باشد.

عظیمی زاده در ادامه به طرح جامع حفاظت از بافت تاریخی اشاره کرد و افزود: هم اکنون این طرح با افزایش وسعت از 520 هکتار به 970 هکتار در حال طراحی می باشد که این طرح هنوز به شهرداری ابلاغ نشده و به محض ابلاغ به شهرداری به  شورای اسلامی شهر برای بررسی ارسال خواهد شد.

در خاتمه این جلسه و ضمن بررسی نامه های ارجاعی ، حجت الاسلام حمید رضا مطهریان سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد ، نامه ارجاعی شهرداری به شورای اسلامی  شهر پیرامون وضعیت درآمدها وهزینه های شهرداری در سه ماهه اول سال 94 را قرائت و از شهردار یزد خواست تا شهرداری برای اجرای هرگونه طرحی طبق قانون ابتدا با مصوبه شورای اسلامی شهر آغاز به کار کند.

وی در پایان به چند طرح عمرانی در شهر اشاره کرد وگفت:  متاسفانه هم اکنون چندین طرح در شهر مثل پروژه امیر چخماق در حال اجرا هست که بدون طرح در شورای اسلامی شهر بوده است.