جمع‌آوری قلیان‌ها از پارک‌های سطح شهر

جمع‌آوری قلیان‌ها از پارک‌های سطح شهر

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهریزد-در دویست و هشتاد و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی  شهر یزد،  بررسی طرح کاهش عرضه و مصرف قلیان در پارکهای سطح شهر  مورد  بحث و بررسی فراوان قرار گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد در این جلسه با اشاره به اینکه استفاده بهینه و سالم خانواده‌ها از پارک‌ها و اماکن عمومی حق شهروندان می باشد افزود: اجرای طرح کاهش عرضه و مصرف قلیان در اماکن عمومی و پارک‌های این شهر یک موضوع بین بخشی است و ارگان‌های تصمیم ساز باید یک سیاست واحد در این عرصه داشته باشند.

حجت الاسلام زارع در ادامه یادآور شد : البته در این راستا بهتر است که امکانات مفرح برای تفریح سالم و فراگیر،  برای اوقات فراغت جوانان در نظر گرفته شود تا در این زمینه دغدغه ای وجود نداشته باشد.

مرتضی شایق یکی از اعضای شورای اسلامی شهر یزد هم با اشاره به اینکه  مردمي كه براي استفاده از هواي تازه به پارك ها مراجعه مي كنند، به جاي هواي تازه و دلپذير با فضای نامناسب مصرف قلیان مواجه مي شوند گفت: باید به شدت از مصرف قلیان در پارکها و اماکن عمومی جلوگیری شود.

امیرحسین رادمنش یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر یزد هم به مغازه‌های لوکسی که در زمینه عرضه قلیان پشت سر هم در حال افتتاح است اشاره کرد و گفت : شهرداری می‌تواند در پارک‌ها از عرضه و مصرف قلیان جلوگیری کند اما وقتی در معابر، میادین و مغازه‌ها قلیان عرضه و مصرف می‌شود، اقدام شهرداری کم اثر خواهد بود.

سیدمحمدعلي پاکنژاد عضو شورای اسلامی شهر یزد هم گفت: به منظور داشتن محیط سالم و مناسب برای انجام تفریح ، همکاری و فرهنگ‌سازی رسانه‌ها و صداوسیما می‌تواند در تامین امنیت در پارک‌ها موثر باشدتا مردم بتوانند با خانواده خوددر محیط امن و راحت اوقات خود را سپری کنند

در نهایت و پس از بحث و تبادل نظر فراوان مقرر گردید :  برای اجرایی شدن طرح و جمع‌آوری و مقابله با عرضه و مصرف قلیان در پارک‌ها و اماکن عمومی ، کارگروهی متشکل از شهرداری ، مراجع قضایی و اداره اماکن نیروی انتظامی تشکیل و  در این زمینه همکاری نزدیکی داشته باشد.

همچنین در این جلسه، ضمن بررسی نامه های ارجاعی به صحن شورا،  جلسه ای بین متولیان  هیئت های مذهبی یزد و اعضای شورای اسلامی شهر یزد برگزار و آنان مسائل و مشكلات خود را عنوان و خواستار مساعدت شورا شدند.

گفتني است در حال حاضر اعضاي شوراي اسلامي شهر يزد در راستاي نظارت بيشتر بر امور مالي شهرداري و سازمانهاي تابعه آن را به حسابرس محول و نظر حسابرس در اين جلسه بررسي شد.