جمالی‌نژاد رسما به عنوان شهردار یزد آغاز به کار کرد

جمالی‌نژاد رسما به عنوان شهردار یزد آغاز به کار کرد

مهدی جمالی‌نژاد در مراسمی که در باغ جهانی دولت آباد برگزار شد، رسما به عنوان شهردار یزد معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد
 آیین تکریم و معارفه شهرداران پیشین و جدید یزد با حضور معاون استاندار و امام جمعه موقت یزد، اعضای شورای شهر در دوره چهارم و پنجم و جمعی از مسئولان استانی در باغ جهانی دولت آباد یزد برگزار شد.

غلامعلی سفید در مراسم تکریم و معارفه شهردار یزد با اشاره به ضرورت استفاده مفید از ظرفیت‌های موجود در راستای توسعه شهری، اظهار کرد: بهبود روش‌های اداری، ساده‌سازی، شفاف سازی و اطلاع رسانی مستمر از جمله اولویت‌های اجرایی شورای پنجم شهر یزد است .

وی تدوین برنامه چند ساله برنامه‌های توسعه ای برای شهر یزد را از دیگر برنامه‌های اجرایی شهرداری و شورای اسلامی شهر یزد دانست و بیان کرد: کار با برنامه نقش مهمی در جذب مشارکت عمومی و به سرانجام رسیدن طرح های شهری ایفا می‌کند .

رییس شورای اسلامی شهر یزد با بیان این‌که باید و نبایدهای ثبت تاریخی باید انجام شود، افزود: ساماندهی حضور اتباع بیگانه یکی از برنامه‌های در دستور کار شهرداری و شورای اسلامی شهر یزد است .

سفید گفت: عظیمی زاده شهردار سابق یزد پنج سال با تلاش بی وقفه نسبت به مدیریت شهر یزد اقدام کرده که انشاالله رضایت مردم به عنوان پاداش به وی رسیده باشد.

این مقام مسئول در ادامه در مورد انتخاب شهردار جدید برای شهر یزد، خاطرنشان کرد: بررسی‌های دقیق علمی و اجرایی شورای پنجم شهر یزد جمالی‌زاده  و سیدحسینی را به عنوان گزینه‌های برتر برای تصدی گری شهرداری یزد انتخاب کرده بود که با عدم قبول سیدمحمدرضا سیدحسینی، مهدی جمالی نژاد به عنوان شهردار یزد معرفی و انتخاب شدند.

وی در مورد سوابق شهردار جدید گفت: جمالی‌نژاد دارای مدرک دکتری در رشته برنامه‌ریزی شهری است که بیش از 20 سال تلاش در حوزه مدیریت شهری را در پرونده کاری خود ثبت کرده است.

رییس شورای اسلامی شهر یزد با بیان این‌که امیدواریم شهردار جدید یزد بتواند به خوبی در مقیاس شهری که ثبت جهانی شده ارز اندام کند، تأکید کرد: شورای پنجم شهر یزد تعهد داده که در همه حال پشتیبان شهردار یزد باشد .

محمدرضا عظیمی‌زاده شهردار پیشین یزد در این مراسم اظهار داشت: شهر یزد جهانی بود و تنها جهانی بودنش را به ثبت رساند و به دنیا ثابت کردیم که این شهر ارزش‌های بسیار زیادی دارد.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری امروز یزد حاصل 90 سال تلاش و کار مداوم در این شهر است و شهرداران بزرگی در طول تاریخ تاسیس شهرداری برای این شهر زحمت کشیدند و در کنار کارگران و کارمندان شهرداری در راستای پیشرفت یزد تلاش کردند.

مهدی جمالی‌نژاد شهردار یزد هم در این مراسم با اشاره به اینکه کمتر شهری در جهان وجود دارد که به اندازه یزد از میراث فرهنگی و تاریخی ارزشمندی برخوردار باشد  اظهار داشت: فعالیت در یزد باید بر اساس این ارزش‌ها و شایستگی‌ها انجام شود.

شهردار یزد به ثبت جهانی بافت تاریخی یزد و ویژگی‌های این اقدام اشاره کرد و ادامه داد: قطعا باید مدیریت شهری در این شهر باید بر اساس شاخصه‌های جهانی این شهر انجام شود.

در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر از زحمات محمدرضا عظیمی‌زاده شهردار پیشین یزد تقدیر و تشکر شد و جمالی‌نژاد با دریافت حکم خود به صورت رسمی فعالیت خود را به عنوان شهردار یزد آغاز کرد.