جلسه رئیس کمیسون خدمات شهری شوراي شهر يزد با مدیرکل استاندارد استان

جلسه رئیس کمیسون خدمات شهری شوراي شهر يزد با مدیرکل استاندارد استان

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد

باتوجه به در پیشرو بودن 22مهرماه ، روز جهانی استاندارد و به منظور رعایت استانداردسازی در پروژه های شهری و تعامل و همکاری اداره استاندارد با کمیسيون خدمات شهری، نشستی بین مهندس ماجدی مدیر کل اداره استاندارد استان و سپنتا نیکنام رئیس کمیسیون خدمات شهری شوراي اسلامي شهر یزد برگزار شد.

در این نشست مدیر کل اداره استاندارد استان گفت: متاسفانه برخي از مردم حقوق خود را نسبت به استاندارد نمی دانند و به راحتی از کنار آن می گذرند که این کار مستلزم فرهنگسازی می باشد تا مردم در زمینه تهیه کالاي استاندارد شده قدم بردارند.

ماجدی افزود: اولین کار در حوزه خدمات شهری ، آگاهی مردم نسبت به حقوق خودشان است که می توان از روشهای مختلف از جمله تهیه بروشور، استفاده از بیلبورد ها و تبلیغات محیطی شهری ، برنامه های صدا و سیما مشترک اداره استاندار و شهرداری ، این اطلاع رسانی  را به مردم انجام داد.

در ادامه رئیس کمیسيون خدمات شهري شورای اسلامی شهر یزد تصريح كرد: اساس کار ما استفاده از مشاورین و کارشناسان ،از جمله متخصصین اداره استاندار در زمینه های مختلف مرتبط با امور شهری از جمله تهیه و تدوین استانداردهای روشنایی شهر، پل های عابر پیاده، و تجهیزات پارکها و غیره می باشد و سپس با  اطلاع رسانی مناسب شهروندان را با حقوق خودشان در زمینه استاندارد کالاها و خدمات آشنا کنیم و این کار مستلزم همکاری اداره استاندارد با کمیسيون خدمات شهری می باشد.

در نهایت مقرر گردید تفاهم نامه اولیه تنظیم و در کميسيون خدمات شهری بررسی گردد تا در صورت تایید شورای شهر، در روز جهانی استاندارد بین شورای شهر و اداره استاندارد مبادله گردد.