جلسه اندیشگاه سلامت به میزبانی شورای اسلامی شهر یزد برگزار شد

جلسه اندیشگاه سلامت به میزبانی شورای اسلامی شهر یزد برگزار شد


جلسه اندیشگاه سلامت به میزبانی شورای اسلامی شهر یزد برگزار شد

در جلسه اندیشگاه سلامت پیشرفت طرح محله محور شهید سلیمانی در حیطه های مراقبتی، حمایتی و نظارتی و مبانی حقوقی رسیدگی به متخلفین دست اندازی به پسماندهای جمع آوری شده در محلات ارائه شد.
احمد حائریان رئیس نظام پزشکی یزد با تشکر از میزبانی شورای شهر در برگزاری این جلسه گفت: بیش از دو ماه است که این اندیشگاه به عنوان اتاق فکر در حوزه کرونا فعالیت دارد و مباحث را ضمن جمع بندی به مسئولین استان ارائه می دهد و اقدامات موثری در اوج پیک های کرونا و طرح شهید سلیمانی برای محلات انجام شده است.
الهه جورابی عضو شورای اسلامی شهر یزد در این جلسه با تاکید بر سهولت ارتباط مردم با مسئولین طرح های مقابله با کرونا گفت: مصوب شده بود تا شماره تلفن ۴ رقمی جهت سهولت ارتباط مردم در زمینه مشاوره و دسترسی به مراکز درمانی راه اندازی شود و از مسئولین امر درخواست داریم این پل ارتباطی زودتر ایجاد شود. همچنین ضروری است اطلاع رسانی رایگان بودن تست کرونا جدی تر دنبال شود.
در این جلسه آخرین وضعیت کرونا در استان و پیشرفت طرح شهید سلیمانی توسط دهقانی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ارائه شد.
در خیز سوم تا ۱۲۰۰ مورد بیمار بستری تا هفته آخر آبان داشتیم که الحمدالله با اقدامات موفق در استان کاهش موارد را شاهد بودیم. تا ۲۶ بهمن موارد بستری ۱۴۷ بیمار ثبت شده است که روند ثابتی را تجربه می کنیم.
هرچند وضعیت ما به نسبت کشور مطلوب است اما اگر رعایت شیوه نامه های بهداشتی را نداشته باشیم قطعا خیز چهارم را به دنبال دارد.
جعفری معاون دادستان هم در این جلسه به ماده ۱۶ قانون مدیریت پسماند اشاره کرد و گفت: در نگهداری، حمل و نقل و خریداری پسماند مجازات های متفاوتی دیده شده و قانونگذار به دید کیفری نگاه کرده و مجازات دیده شده است. در صورتی که برای پسماندهای عفونی و کرونا گزارش مستند ارائه شود ما با ظرفیت مجازات اسلامی برخورد تا حبس را پیگیری خواهیم کرد.
همچنین در این جلسه که روز سه شنبه ۲۸ بهمن با حضور غلامعلی سفید رئیس شورای اسلامی شهر، الهه جورابی و سپنتا نیکنام اعضای شورای شهر، جمال الدین عزیزی شهردار، یارمند مدیرکل امور شهری و شوراها استانداری، مدیران علوم پزشکی و اعضای اندیشگاه سلامت استان، معاون دادستان یزد، مدیران شهرداری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، معاون فرماندار یزد و مسئولین سپاه الغدیر در طرح شهید سلیمانی برگزار شد؛ آخرین اقدامات دستگاه ها در طرح شهید سلیمانی تشریح شد.