تیم حقیقت‌یاب برای شناسایی علل مرگ دانش‌آموزان یزدی تشکیل شود

تیم حقیقت‌یاب برای شناسایی علل مرگ دانش‌آموزان یزدی تشکیل شود

رییس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به ضرورت شناسایی عامل اصلی مرگ دو دانش‌آموزی یزدی در گرجستان، گفت: استاندار یزد باید گروه حقیقت یابی برای شناسایی علل مرگ دانش آموزان یزدی راه‌اندازی کند.
به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«غلامعلی سفید» در جلسه علنی شورای اسلامی با بیان این‌که همزمانی ایام با سالروز آغاز ورود اسراء که از جمله شیرین‌ترین روزهای ایران اسلامی بوده موجب خرسندی دوباره ملت ایران است، اظهار کرد: تعهد و ولایت‌مداری مهمترین ویژگی رزمندگان و اسرای هشت سال دفاع مقدس است.
وی با اشاره به حادثه مرگ دانش‌آموزان یزدی در گرجستان، افزود: من به عنوان منتخب مردم در شورای اسلامی شهر یزد از مسئولان به ویژه استاندار درخواست دارم برای کشف علل پیدایش موضوع، گروه و تیمی را مأمور کند.
رییس شورای اسلامی شهر یزد، گفت: مشخص کردن گروه حقیقت یاب مهمترین رسالت مسئولان ارشد استان برای شفاف کردن موضوع مرگ دو دانش آموز یزدی است.
این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که تمام اعضای شورای شهر دلسوزان نظام و استان هستند، تصریح کرد: تفاوت نظر و دیدگاه اعضا طبیعی و باید با مدیریت از آن به بهترین شکل ممکن برای توسعه شهر یزد استفاده شود.
وی با بیان این‌که اعضای شورای شهر یا باید بعضی از امور را بپذیرند و یا نباید بپذیرند، افزود: اگر ارتباط با خارج پذیرفته شده است تمام اعضای شورای شهر باید با روی باز این امر را مدیریت کنند.
سفید با اشاره به ضوابط و رسوم پذیرایی از مدیران خارجی در صحن علنی شورای اسلامی شهر یزد، گفت: قوانین پذیرایی و تکریم از مهمانان خارجی قانون نوشته شده و مشخص است.
رییس شورای اسلامی یزد با بیان این‌که حداقل‌های پذیرایی در مراسم دعوت از مهمانان خارجی تعریف شده است، تأکید کرد: ما نمی‌توانیم چشم خود را به روی دنیا ببندیم و باید برای توسعه و مدیریت بهتر شهر یزد مدیریت شهری در نقاط مختلف دنیا را رصد کنیم.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اتفاقات اخیر شورا با بیان این‌که تمام ما به مسلمان بودن خود افتخار می‌کنیم، افزود: این موضوع که مسلمان ایرانی نباید سابقه و تاریخ خود را بیان کنند امر پسندیده‌ای نیست.
ترک جلسه به هر دلیل توهین به شورا و مهمانان است 
این مقام مسئول با بیان این‌که طبق قانون انتخاب افراد برای سخن گفتن در محضر مهمانان از جمله اختیارات رییس شورای اسلامی شهر است، اظهار کرد: در جلسه حضور سفیر اتریش در صحن علنی شورای شهر یزد من با نظر خودم به هر کدام از اعضای شورا که درخواست صحبت داشتند مجوز سخن گفتن دادم و اگر دیگر اعضا درخواستی در این موضوع داشتند حتماً با جواب مثبت من مواجه می شد.
وی با بیان این‌که ترک جلسه به هر دلیل توهین به شورا و توهین به مهمانان شورا است، گفت: اگر بخواهیم عقاید مختلف را زیر یک سقف جمع و برای توسعه شهر یزد تصمیم گیری کنیم، باید قاعده گفت و گو را بدانیم.
رییس شورای اسلامی شهر یزد در پایان سخنان خود در مورد ابتدای سخنان ونوس عامری در جلسه با سفیر اتریش، خاطرنشان کرد: عامری در صحبت‌های ابتدایی خود با اشاره به گذشته افتخار آمیز ایران، ورود اسلام را عامل اوج فرهنگ ایران و ایرانی دانست.