تکمیل شبکه فاضلاب یزد مستلزم مشارکت فعال بخش خصوصی است

تکمیل شبکه فاضلاب یزد مستلزم مشارکت فعال بخش خصوصی است

رییس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به ضرورت مدیریت صحیح پساب،‌گفت:‌ تکمیل شبکه فاضلاب شهر یزد مستلزم مشارکت فعال بخش خصوصی است.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«غلامعلی سفید» در جلسه شورای اسلامی شهر که با حضور اکثریت اعضای شورا برگزار شده است، با اشاره به ضرورت تأمین آب مورد نیاز شهر یزد، اظهار کرد: طرح فاضلاب شهری یکی از موثرترین راهکارهای تأمین منابع آبی برای فضای سبز شهر یزد است.

وی با اشاره به زمان انتقال آب به استان یزد،‌افزود:‌ زمانی که آب انتقالی به یزد رسید، متاسفانه چهار درصد آن به صنعت اختصاص یافت که معتقدم امروز باید از این اقدام خود توبه و استغفار کنیم زیرا این میزان از آب به صنایع پرآبخواه نظیر صنایع فولادی اختصاص یافت.

رییس شورای شهر یزد،گفت: امروز باید بخش خصوصی را به بحث تصفیه و اجرای کامل شبکه فاضلاب یزد وارد کنیم و برای صنایع پرآبخواه نظیر صنایع فولادی از پساب تصفیه شده استفاده کنیم.

«محسن عباسی هرفته» سخنگوی شورای شهر یزد، با بیان این‌که یزدی‌ها کیمیاگر بودند و خاک را به خشت و کاشی تبدیل کردند،‌ تصریح‌ کرد:‌ اکنون نیز باید از خلاقیت یزدی‌ها برای ساخت و سازهای متناسب با اقلیم و تأمین آب مورد نیاز این شهر بهره گرفت.

«سیدمحمدعلی پاکنژاد» با اشاره به این‌که بحث پساب جبران برخی از کم آبی هاست، اظهار کرد:  دولت باید برای تأمین اعتبار اجرای طرح فاضلاب شهر یزد مشارکت داشته باشد.

وی در پایان با اشاره به ضرورت ایجاد زمینه مشارکت مستقیم مردم در کامل کردن طرح فاضلاب شهر یزد، گفت: مردم می توانند با خرید اوراق مشارکت طی پنج سال در اجرای کامل طرح فاضلاب شهری مداخله کنند.