تملکات شهرداری، مباحث ترافیکی و نظارت اعضا بر مناطق شهرداری مورد بحث و بررسی قرار گرفت

تملکات شهرداری، مباحث ترافیکی و نظارت اعضا بر مناطق شهرداری مورد بحث و بررسی قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد، رئیس شورای اسلامی شهر در جلسه چهارشنبه 12مهرماه ضمن عرض تسلیت عاشورای حسینی و شهادت اباعبدالله الحسین(ع) گفت: عشق به اهل بیت و ائمه اطهار در وجود مردم ایران نهفته است و مردم یزد نسبت به سایر شهرها در کشور، این عشق و ارادت را بیشتر بروز می دهند.  
غلامعلی سفید افزود: ویژگی های خاصی در ارادت مردم یزد به ائمه اطهار و عزاداری ها وجود دارد و مراسم سیزدهم محرم هر ساله با شکوه هرچه بیشتر برگزار می شود.
عضو شورای اسلامی شهر یزد در نطق پیش از دستور با اشاره به مباحث ترافیکی در شهر گفت: در میدان ابوذر و برای کاهش ترافیک این منطقه نیاز است تا تملکات اطراف میدان جدی دنبال شود.
کاشفی زاده در ادامه ترافیک خیابان کاشانی را عنوان کرد و افزود: ایجاد بانک کشاورزی در این خیابان گره ترافیکی را بیشتر خواهد کرد و ساختمان در حال ساخت این بانک در این نقطه شلوغ و پر تردد قطعا بعد از افتتاح شاهد ترافیک های سنگین تری خواهیم بود.
نبود ایستگاه اتوبوس در برخی نقاط شهر، مسئله گاراژ رضوانی، زمین های جوی هرهر و تملک برخی افراد در این منطقه، مشکل عابرین پیاده در خیابان قیام و نبود سرویس بهداشتی این محدوده از دیگر موارد مطرح شده از سوی مهدی کاشفی زاده بود که در نطق پیش از دستور به آنها پرداخت.
ونوس عامری در نطق پیش از دستور ضمن گرامیداشت فرا رسیدن روز جهانی معلم گفت: در آستانه سیزدهم مهرماه روز جهانی معلم قرار داریم که در این روز به توانمند سازی معلمان تاکید شده است چرا که همه کشورها کیفیت آموزش را در جایگاه مناسب اجتماعی معلم می دانند و نگاه به معلم نگاه به آینده کشور است و معلمان در تمامی ابعاد به خلاقیت و رشد کشور کمک خواهند کرد.
وی اظهارداشت: از خدمات معلمان صبور و پرتلاش یزد که با همت خود هر ساله یزد را در رتبه اول قرار می دهند تشکر نموده و اعلام می کنم که ما همدل و همراه شما عزیزان خواهیم بود و برای نظام آموزشی بهتر و کارآمد از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد و امیدوارم سایر نهادهای همراه با معلمین عزیز با مشارکت خود در این امر مهم زمینه رشد و بالندگی جامعه را فراهم کنند.
در جلسه امروز شورای اسلامی شهر یزد همچنین در رابطه با زمین های پارک دانشجو، طرح داروخانه تا داروخانه، نامه های وارده و موارد ارسالی از سوی فرمانداری بحث و تبادل نظر شد.
در طرح داروخانه، تملکات و مسائل ترافیکی آن مرتضی شایق، حمیدرضا قمی و سپنتا نیکنام ضمن بیان دیدگاه های خود، موارد و مباحث ترافیکی آن را مورد بررسی قرار داده و دیدگاه های خود را بیان کردند.
مرتضی شایق با اشاره به پروژه های نیمه تمام شهرداری گفت: باید با بازدید از این طرح ها ضمن بررسی پیشرفت پروژه ها و بررسی مباحث مالی آن، در بودجه سال آینده مدنظر قرار گیرد و اعضا با اشراف کامل به طرح ها نسبت به بودجه ریزی اقدام کنند.
نظارت بر عملکرد شهرداری، مناطق و سازمان ها از جمله مواردی بود که الهه جورابی، محسن ابوترابی و غلامعلی سفید ضمن تاکید بر موارد قانونی آن بر توجه به جایگاه اعضا در مناطق و سازمان ها تاکید کردند.