تلاطمات مدیریتی دلیل کم‌کاری پس از ثبت جهانی در یزد است

تلاطمات مدیریتی دلیل کم‌کاری پس از ثبت جهانی در یزد است

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر یزد، گفت: تلاطم مدیریتی یکی از مهمترین دلایل عدم انجام کارهای ضروری برای بافت جهانی یزد است.
 
به گزارش ایسنا-منطقه یزد، «محسن عباسی‌هرفته» در جلسه علنی شورای شهر یزد که روز شنبه 22 تیرماه  با محوریت اقدامات انجام شده در بافت تاریخی و جهانی یزد، با بیان این‌که ثبت جهانی بافت تاریخی یزد مصادف شد با بحران‌های اقتصادی کشور، اظهار کرد: شاید کمبود اعتبارات دولتی از جمله دلایل کم کاری‌های انجام شده در قبال بافت تاریخی یزد است.
وی خطاب به مسئولان و دست‌اندکاران دستگاه‌های اجرایی و مرتبط استان و شهرستان، افزود: این مهم است که حواسمان باشد بسیاری از کارهای ضروری بافت جهانی به هر دلیل تاکنون انجام نشده است.
عباسی هرفته یزد با بیان این‌که ما نباید برای کارهایی که انجام نشده است دنبال مقصر باشیم، گفت: تلاطم مدیریتی یکی دیگر از مهمترین دلایل عدم انجام کارهای ضروری برای بافت جهانی یزد است.
مدیر پایگاه میراث جهانی شهر تاریخی در ادامه با اشاره به کم کاری‌های پایگاه میراث طی دو سال گذشته، تصریح کرد: ما در پایگاه وظیفه داشتیم گزارشات متعددی از بافت تاریخی یزد به یونسکو ارسال کنیم که متأسفانه به دلیل عدم همکاری دستگاه‌های اجرایی و مرتبط این مهم در موعد مقرر انجام نشده است.
این مسئول درک این مهم که تاکنون آن طور که باید و شاید اقدامات لازم در بافت تاریخی یزد انجام نشده است، تأکید کرد: تدوین راهبردهای لازم و کاربردی برای آینده روشن بافت جهانی یزد ضروری است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در پایگاه میراث فرهنگی گزارش عمده فعالیت‌های حفاظتی که توسط شهرداری و میراث فرهنگی یزد انجام شده تهیه و برخی از آنها برای ارزیابی اولیه به تهران ارسال شده است.
عباسی‌هرفته با بیان این که گزارش اقدامات انجام شده در سال 96 در قالب جزوه 500 صفحه ای آماده و به تهران ارسال شده خاطرنشان کرد: گزارش عملکرد سال 97 هم آماده ارسال است.
مدیر پایگاه میراث جهانی شهر تاریخی یزد با بیان این‌که وظایف تمام دستگاه‌های مرتبط در پلان مدیریت بافت تاریخی و جهانی یزد کاملا مشخص است، گفت: تمام اطلاعات و عملکرد انجام شده در بافت تاریخی یزد باید به صورت کمیت به یونسکو ارسال شود.
وی در پایان تأکید کرد: ما در سال آینده می‌توانیم با اقداماتی فشرده کم کاری‌های دو سال گذشته را جبران کنیم.