تعویض مبلمان شهری در شهر دوستدار معلول

تعویض مبلمان شهری در شهر دوستدار معلول

رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر یزد از تعویض مبلمان شهری و مناسب سازی آن برای معلولان خبر داد.
سپنتا نیکنام گفت: پس از معرفی یزد به عنوان شهر دوستدار معلول و همچنین پایلوت شهر دسترس‎پذیر از سوی ستاد هماهنگی مناسب سازی کشور، نیاز به ایجاد زیرساخت‌هایی در سطح شهر احساس شد.
وی افزود: بخشی از این زیرساخت‌ها مربوط به مبلمان شهری است که آیتم‌های مختلفی مانند نیمکت‌ها و نشیمن ها، آب خوری‌ها و حتی تابلو‌ها را در بر می‌گیرد.
نیکنام ادامه داد: به این منظور تعویض نیمکت‌های پارک‌ها و جایگزینی آن‌ها با نیمکت‌های ویژه معلولین در دستور کار قرار گرفت.
رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر یزد اظهار داشت: هر چند معلولان به طور معمول از صندلی چرخ دار استفاده می‌کنند، اما طراحی نیمکت‌های قبلی، به دلیل گل‌کاری‌های اطراف آن سبب می‌شد تا معلولان به جای قرار گرفتن در کنار خانواده در حاشیه قرار گیرند.
وی تأکید کرد: بنابراین نیمکت‌هایی در حال آماده سازی برای فضا‌های سبز شهری هستند که با توجه به طراحی آنها، امکان قرار گرفتن ویلچر در وسط آن‌ها در نظر گرفته شده و نیز سطح آب خوری‌های پارک‌ها نیز کوتاه‌تر می‌شوند تا برای استفاده معلولان مناسب‌تر باشند.
نیکنام افزود: رمپ‌های ویژه معلولان نیز در سطح شهر به گونه‌ای طراحی می‌شوند که معلولان به تنهایی بتوانند از آن‌ها استفاده کرده و لازم به هل دادن ویلچر یا کمک دیگران نباشد.