تعلل وزارت کشور به ضرر یزد تمام شد

تعلل وزارت کشور به ضرر یزد تمام شد

مرتضی شایق در صد و بیست و هفتمین نشست شورای شهر یزد با بیان اینکه نظام و انقلاب اسلامی یک نظام دموکراسی است اظهار داشت: وزارت کشور باید صراحتا اعلام می کرد که عدم صلاحیت یا تایید صلاحیت نه اینکه شورای شهر و مردم یزد را معطل بگذارند.
وی با بیان اینکه انتظار از شخص وزیر کشور و وزارت کشور و سایر وزرایی که در این زمینه مرتبط هستند داریم که پاسخگو باشند ادامه داد: اینکه دیگران کم کاری کنند و ما در شورای شهر یزد پاسخگو باشیم زیبنده نیست و نمی توان پاسخ داد.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به اینکه شواری شهر یزد به وظیفه خود در ارتباط با انتخاب و معرفی شهردار یزد اقدام کرده گفت: درخواست ما این است که حقی که برای شورای شهر در نظر گرفته شده ادا شود و جواب مثبت یا منفی به این درخواست شورای شهر یزد داده شود و امور شهر یزد را معطل نکنند.
وی با تاکید بر اینکه تعلل وزارت کشور به ضرر یزد تمام شد تصریح کرد: این انتظار را داریم که نسبت به این موضوع با جدیت ورود کنند و نگذارند که حق یزد به این صورت پایمال شود.
نایب رئیس شورای شهر یزد با بیان اینکه اعضای شورای شهر یزد خواستار ارسال موضوع به هیئت حل اختلاف کشوری و رسیدگی این موضوع توسط شورای حل اختلاف شدند اضافه کرد: با فرهمند شهردار یزد توسط شورای اسلامی شهر یزد در مدت قانونی، وزارت کشور همچنان و با گذشت بیش از ۶۰ روز اقدام به صدور حکم تایید یا رد صلاحیت وی نکرده است.
وی تصریح کرد: اعضای شورای اسلامی شهر یزد چند مرتبه در این رابطه با مسئولان استانی و کشوری دیدار کرده و بر این انتخاب تاکید دارند.