تاکید شورای اسلامی شهر یزد بر اعلام زمان قطعی اتمام پروژه پایانه مسافربری یزد

تاکید شورای اسلامی شهر یزد بر اعلام زمان قطعی اتمام پروژه پایانه مسافربری یزد
پنجاه و نهمین جلسه کمیسیون خدمات ، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر یزد با حضور اعضای کمیسیون، نماینده نیروی انتظامی استان، معاونت اداری مالی، معاونت عمرانی و شهرسازی، معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری، اعضای هیات رئیسه سازمان پایانه مسافربری، مدیرعامل سازمان همیاریهای شهرداری ، رئیس اداره نظارت فنی و مدیرعامل سازمان پایانه مسافربری شهرداری در پایانه مسافربری یزد برگزار و علت تعویق بهره برداری از آن بررسی گردید.
به گزارش سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد – در این ابتدای این جلسه گزارشی از عملکرد اجرایی این پروژه توسط متولیان امر ارائه گردید.
سپس پس از بحث وتبادل نظر مقرر گردید مشکلات پایانه حمل ونقل مسافر واقع در ابتدای جاده شهرک صنعتی به دو گروه عمرانی وخدماتی با شرح خدمات ذیل تقسیم گردد.
1-      کلیه امور عمرانی پایانه تا تحویل موقت ظرف دوماه به نحوی آماده شود که امکان بهره برداری از آن فراهم گردد ضمناً امور مالی شهرداری ملتزم ومتعهد گردید ظرف مدت دو ماه یاد شده حداقل مبلغ دویست میلیون تومان اعتبار در اختیار قرار دهد، مسئولیت نظارت و پیگیری و اجرا این موضوع ازکانال معاونت عمرانی شهرداری صورت گیرد.
2-      امور خدماتی و رفاهی پایانه اعم از آب آشامیدنی و ایجاد تاکسی و وانت تلفنی و برقراری خطوط اتوبوس واحد و    مینی بوس و مغازه هایی که بتواند نیازها و حوائج مسافری را مرتفع نماید به همراه تجهیز و مبلمان غرفه ها به هر شکل ممکن انجام و امور ایمنی مسافر و امنیتی محل نیز با همکاری سازمانهای ذیربط صورت پذیرد و در نهایت مقرر گردید در صحن علنی شورا نیز موضوع با حضور معاون عمرانی استاندار وشهردار یزد به همراه معاونین و اعضاء شورا و هیات مدیره سازمان پایانه تشکیل تا نسبت به مرتفع نمودن مشکلات اقدام گردد.
بهر ترتیب کمیسیون خدمات پیشنهاد می نماید تا ظرف مدت دو الی سه ماه پایانه به بهره برداری رسیده تا انشاءا... این سرمایه عظیم به صورت راکد باقی نماند.