بیست وچهارمین جلسه پنجمين دوره شورای اسلامی شهریزد

بیست وچهارمین جلسه پنجمين دوره شورای اسلامی شهریزد

صورتجلسه

بیست وچهارمین جلسه شورای اسلامی شهریزد با تلاوت آیاتی از کلام ا... مجید درساعت 8 صبح روز چهارشنبه مورخ 17/8/96 با حضور اکثریت اعضاء تشکیل گردید:  

   درابتدا ریاست شورا باسلام وصلوات برمحمدوآل محمد(ص) وآرزوی توفیق روزافزون همکاران ارجمند و عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی یادآور حماسه نهضت عاشورایی و نیز عرض تسلیت به خاندان و بیت شریف مرحوم حضرت آیت ا...حاج سیدجواد مدرسی بمناسبت فقدان همسرمکرمه ایشان که عمری را با جانفشانی وصداقت درخدمت به علم و عالم گذراند اظهارداشت با توجه به نزدیک شدن به هفته کتاب و کتابخوانی و در راستای ارج نهادن به این مهم، برای رشد و ارتقاء کتابخوانی درجامعه که می تواند زمینه ساز حرکت فرهنگی باشد ، قراراست درجلسه آتی شورا از مدیرکل محترم اداره کتابخانه های عمومی استان دعوت بعمل آید.

    وی درادامه درخصوص قطارترن ست خریداری شده برای مسیر تهران-یزد و نیز بازدید انجام شده توسط تنی چند از اعضای شورا از مجموعه کشتارگاه صنعتی درشهرستان مهریز و مشکلات درحال حاضر کشتارگاه صنعتی متعلق به شهرداری بابت پرداخت بدهی ها و همچنین بازدید انجام شده توسط اعضای کمیسیون عمران از مجموعه درحال مرمت وساخت چهارراه بعثت و ضرورت پیش بینی ردیف اعتباری جهت تکمیل آن پروژه در بودجه سال97 جهت استحضار اعضای شورا توضیحاتی ارائه نمود.

    سپس آقای کاشفی زاده درسخنان پیش ازدستورضمن آرزوی قبولی عزاداریهاوعرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدا...الحسین(ع) و آرزوی موفقیت برای زائرین حضرت امام حسین(ع) ، از اعضای شورا خواست تا در رأس موعد مقرر درجلسات کمیسیونها ، صحن علنی و بازدیدهایی که قراراست از سوی شورا انجام پذیرد حضور داشته باشند تا به یاری خدا وقفه و خللی درکارها بوجود نیاید . وی در ادامه از شهرداری خواست با فعال نمودن اداره املاک و حقوقی خود و با همکاری سایر دستگاهها به خصوص اداره ثبت زمین های متعلق به خود را در سطح شهر شناسایی و نسبت به حصارکشی آن اقدام نماید وی همچنین خواستار پیگیری های لازم بابت اقدامات صورت گرفته در دوره چهارم شورا در رابطه با تملک گاراژ رضوانی و نیز با توجه به تملک کارخانه جنوب ، طرحها و    برنامه های خود را دراین زمینه به شورا ارائه نماید.

 

    سپس سرکارخانم عامری درسخنان پیش از دستور با عرض تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی و همچنین باعرض تسلیت به بیت محترم مرحوم آیت ا... حاج سیدجواد مدرسی بمناسبت درگذشت همسر مکرمه شان، درخصوص چگونگی و روند تقسیم بندی مناطق شهرداری، ضرورت نظرسنجی از شهروندان محترم در هنگام تدوین و تصویب بودجه سال 97 شهرداری براساس نیازها و امکانات شهری، همکاری با اداره کل کتابخانه های عمومی استان و ایجاد ساز و کارهای لازم با آن اداره کل از سوی کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی شورا درجهت رشد و اعتلای سرانه کتاب و کتابخوانی درشهر یزد برای معرفی شهر یزد به عنوان پایتخت کتابخوانی ایران ازسوی یونسکو همانند سایر شهرهای ایران مطالبی را عنوان نمود.

     در ادامه و با توجه به دستورکار جلسه وبا عنایت به هماهنگی های بعمل آمده قبلی آقای دکتر آیت اللهی رئیس دانشکده هنر ومعماری دانشگاه یزد به اتفاق آقای دکتر مندگاری معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه یزد وجمعی ازدانشجویان آن دانشگاه درخصوص ارائه طرحهای مربوط به یادمان شهر یزد جهت نصب در شهر یاسبرین از کشور مجارستان درجلسه شورا حضور یافتند که درابتدا ریاست شورا با عرض خیر مقدم و خوشامدگویی به تمامی میهمانان ازاقدامات و طرحهای ارائه شده توسط دانشجویان با همکاری اساتید بزرگوار دانشگاه یزد تقدیر و تشکر نمود و برای یکایک آن عزیزان آرزوی سربلندی وموفقیت نمود.

   سپس آقای دکترآیت اللهی باعرض تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی وتقدیروتشکرازرئیس واعضای شورا بخاطر برپایی این جلسه درخصوص طرحهای ارائه شده از سوی دانشجویان آن دانشکده در رشته های مختلف بخصوص ساخت بادگیر توضیحات کامل وجامعی را ارائه نمود واز اعضای شورا خواست در زمان مناسب ازآن دانشکده بازدید بعمل آورند.

    سپس آقای دکترمندگاری ضمن عرض تسلیت اربعین حسینی وتقدیروتشکرازاعضای شورابخاطر برپایی این جلسه درخصوص طرحهای ارائه شده از سوی دانشجویان آن دانشگاه بابت یادمان شهر یزد در شهر یاسبرین از کشور مجارستان و چگونگی ساخت المان یزد بصورت بادگیر وچگونگی مکان یابی آن جهت نصب آن المان و همچنین بازدید انجام شده از سوی شهردار یاسبرین از دانشگاه هنر ومعماری و دعوت از اساتید و دانشجویان جهت سفر به شهر یاسبرین و نیز ساماندهی و اجرای طرح بدنه سازی خیابانهای سطح شهر براساس مصوبات دوره های قبل شورا ازجمله خیابان امام خمینی(ره) توضیحاتی ارائه نمود.

   درادامه آقای عباسی ازجلسات برگزارشده باحضوراساتیدوسایرمسئولین مربوطه واستفاده از نقطه نظرات افراد متخصص و با تجربه در یزد بخصوص مشاورین و دانشگاهیان بابت  ارزیابی طرح نمادین شهریزد در

یاسبرین باکیفیت عالی وبه لحاظ سیما ومنظرشهری و غنای معماری مطالبی را عنوان وابراز امیدواری نمود تا بتوانیم با تعامل و همکاری تمامی دستگاههای مربوطه وآحاد مردم درجهت رشد معماری اصیل ایرانی اسلامی تلاش وگامهای مؤثر و مثبت برداریم.

    سپس با توجه به طرحهای ارائه شده از سوی دانشجویان دانشکده هنر ومعماری دانشگاه یزد وارزیابی صورت گرفته از سوی اساتید محترم دکتر آیت اللهی و مندگاری به معرفی نمونه های ارزشی دراین زمینه به برندگان طرحهای برتر به رسم یادبود جوایزی اهداء گردید.

   درادامه جلسه سرکارخانم عامری از بررسی های بعمل آمده ازکمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی در خصوص طرح آقای ملک ثابت بمناسبت هفته کتابخوانی تحت عنوان مسابقه بهترین کتاب یا اثرگذارترین کتابی که خوانده اید و معرفی کتاب توسط شخصیت های عروسکی به کودکان به همراه اجرا و کلیات و نیز برآوردهای هزینه ها توضیحاتی ارائه و بحث وتبادل نظر گردید .

مصوبات :

  طرح پیشنهادی

1- لایحه شماره960027281-13/6/96شهرداری ثبت     دبیرخانه   شورا به شماره961001485-13/6/96 بشرح ذیل:

«ریاست محترم شورای اسلامی شهریزد، موضوع: طرح پیشنهادی، باسلام وصلوات برمحمدوآل محمد(ص)، احتراماًباستنادماده71 قانون تشكيلات،وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، باعنایت به بند13 مصوبه هیئت مدیره سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی مورخ30/5/96(تصویر پیوست) در خصوص درخواست شماره 3892-24/5/96 گروه موسیقی شورانگیز مبنی بر برگزاری برنامه مذهبی فاخرنوای عاشورا با موضوع گسترش فرهنگ علوی و ترویج سنن دیر پای عاشورایی،بدینوسیله بپیوست طرح پیشنهادی اولیه به انضمام جدول برآورد هزینه هابه مبلغ 2.332.600.000 ریال جهت استحضار ارسال می گردد. خواهشمند است موضوع در شورای اسلامی شهر مطرح و نتیجه را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمائید.ضمناً آقاي محمد رضا پیرنیا به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. مهدی جمالی نژاد- شهردار یزد.»

موضوع    در صحن علني شورا مطرح  با عنایت به   بررسی های    بعمل  آمده  از سوی    کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی وتوضیحات ریاست آن  کمیسیون و پس   از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق،  پیشنهاد فوق با پرداخت مبلغ ششصد میلیون ریال (600.000.000 ريال) با حفظ مالكيت مادی و معنوي شهرداری وموسسه نی هور کویرایرانیان وارائه خدمات غيرنقدي، توسط سازمان فرهنگي اجتماعي ورزشي(سالن وتبليغات) صرفاً برای تولید موافقت شد . ضمناً شورای اسلامی شهر یزد متعهد می شود نهایت سعی خود را جهت تامین مانده هزینه ها معمول دارد.بدیهی است موارد فوق طی توافق نامه ای بین سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی و موسسه نی هور کویر ایرانیان بطور مشروح تنظیم و به تایید شورا برسد. لازم به ذکر است کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی، نهایت تلاش ودقت خودرا جهت تایید مراجع مذهبی و هنری معمول دارد.

 

  نامه فرمانداری

2- نامه شماره 7500-22/6/96 فرمانداری یزدثبت دبیرخانه شورا بشماره 961001566-22/6/96 دررابطه با اعلام فرمانداری بابت عدم ارسال صورتجلسه شماره 405مورخ 28/5/96 شورا در دوره چهارم درمهلت قانونی مقرر، مراتب درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده و علیرغم ارسال صورتجلسه یادشده درتاریخ های 1/6/96 و 8/6/96 از سوی دبیرخانه شورا مقررگردید تمامی موارد درآن صورتجلسه مجدداً به کمیسیون های مربوطه ارجاع تا ضمن بررسی های لازم نتایج آن در صحن علنی شورا مورد تصمیم گیری نهایی قرار گیرد.

 

جلسه با ذكرصلوات درساعت30/11 خاتمه يافت.