به مناسبت هفته شوراها / ديدار اعضاي شوراي اسلامي شهر ، استان و شهرستان يزد با نماينده ولي فقيه در يزد

به مناسبت هفته شوراها / ديدار اعضاي شوراي اسلامي شهر ، استان و شهرستان يزد با نماينده ولي فقيه در يزد

 

به مناسبت هفته شوراها اعضاي شوراي اسلامي شهر ، استان و شهرستان يزد با حجت الاسلام صدوقي نماينده محترم ولي فقيه در يزد ديدار و گفتگو نمودند.
محمد فقيه خراساني رئيس شوراي اسلامي شهر و استان يزد در اين ديدار ضمن تسليت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه الزهرا (س) ، عملكرد شوراهاي استان و شهرستانها را خوب ارزيابي نمود و گفت : در صورتي كه يزد جزو كلانشهرها شود از مزاياي كلانشهرها بهره مند مي شود كه اين اقدام با همت مسئولين امكان پذير مي باشد.
وي تصريح كرد : سال گذشته 80 درصد بودجه شهرداري محقق گرديده و پروژه هاي خوبي همچون تقاطع غيرهمسطح مهديه و پيشرفت 40 درصدي ميدان ميوه و تره بارواحداث ميدان قرآن در دستوركار آنها بوده است.
ديگر اعضاي شوراهاي شهر حاضر در اين ديدار شمه اي از گزارش عملكرد شورا و شهرداري ، پيش بيني افزايش 25 درصدي بودجه شهرداري يزد ، تلاش شهرداري يزد براي تحقق درآمد پايدار، تلاش براي فرهنگسازي فرهنگ كتاب و كتابخواني ، تلاش همه جانبه جهت كاهش تخلفات ساختماني ، درخواست ديدار اعضاي شوراهاي اسلامي استانها با مقام معظم رهبري ، لوله گذاري همزمان انشعابات گاز بافق و بهاباد ، فاضلاب شهري و غيره گزارش و پيشنهاد دادند.
سپس حجت الاسلام صدوقي نماينده ولي فقيه در يزد ضمن تسليت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه الزهرا (س) بانوي دو عالم و گراميداشت هفته شوراها ، كار شوراها را كاري نظارتي عنوان نمود و خواستار نظارت بر طرحها و اقدامات ادارات و سازمانها گرديد .
وي با تاكيد بر اجراي طرح مترو در يزد خواستار پيگيري و هدف گذاري اين طرح در يزد شد و اظهار داشت : رسيدگي به مسائل و مشكلات ناوگان اتوبوسراني و تاكسيراني نياز است و بايد به نسبت انجام شود اين موضوع با افزايش بليط و نرخها امكان پذير نيست بلكه با شناسايي راه حل هاي ديگر و تعاملات فراوان با وزارت كشورمشكلات موجود رفع گردد.
حجت الاسلام صدوقي بحث IT را بسيار خوب ذكر كرد و افزود : با ايجاد شبكه ارتباطي قوي در شهر و قابل دسترسي آن به مردم، مردم در جريان اقدامات و كارهاي ادارات و سازمانها قرار مي گيرند و مراجعات مردمي نيز به شهرداريها و ادارات و سازمان ها كاهش مي يابد و كارها با زمان بسيار كمتري انجام مي گيرد.
وي با اشاره به فرهنگسازي ساخت و سازهاي غيرمجازدر سطح شهر تصريح كرد : اين مسئله در صورتي انجام مي گيرد كه مراحل گرفتن صدور پروانه ساختماني كاهش يابد.
نماينده ولي فقيه در يزد در پايان گفت : به معماري اسلامي بايد توجه گردد و در اين راستا مسئولين بايد نظارت بيشتري اعمال نمايند.