به مناسبت سالگرد شهادت سومين شهيد محراب حضرت آيت ا... صدوقي

به مناسبت سالگرد شهادت سومين شهيد محراب حضرت آيت ا... صدوقي
********
در فراقت ای پروانه عاشق، گل امیدمان سوخته و قامتمان خمیده گشته است. در سوگ تو، لاله ها گريستند و بلبلان سرود جدایی سر داده و می دهند. تو ای شهید صدق و صفا ، به سان خورشید بودی که خفاشان توان درک تو را نداشتند. اقیانوسی بودی که منافقان را در هم شکستی. اینک چگونه برای تو سوگنامه بخوانیم؟ چگونه در سوگ تو بسراییم؟ ای مطلع قصیده قیامت ؛ ای آیت سبحان ؛ ای خورشید تابان ؛ ای روح بلند و بزرگ ؛ ای عالم عابد دل سوخته شب های رازونیاز. سلام عرشیان نثار روح بلندت باد.
شهید آیت اللّه صدوقی از یاران صدیق و باوفا و قدیمی امام امت بود. او یار امام در تمامی صحنه های انقلاب و یاور ملت محروم بود که به حق در عمل نیز این چنین بود. او مردی از سلاله پاک تشیع علوی و ادامه دهنده راه حضرت علی (ع) و امام حسن (ع ) و امام حسین (ع )و ائمه معصومین علیهم السلام بود. او مظهر صداقت و پاکی بود. درون و برونش یکی بود. به آن چه می خواند و می فهمید عمل می کرد. قرآن کتابی بود که هیچ گاه از او جدا نمی شد. ادب و متانت او زبانزد عام و خاص بود.
سال ها خدمت و تلاش پی گیر اين بزرگ مرد تاريخ برای مردم فهیم و قدرشناس ایران اسلامی فراموش ناشدنی است. او بزرگ مردی بود که عمر خود را در خدمت و پاسداری از ارزش های اسلامی صرف کرد و برای مردم مسلمان چون پدری مهربان و دل سوز بود. خدمات اجتماعی، مذهبی و عمرانی آن نیک سیرت بسیار ارزشمند و شایان تقدیر است.
بار ديگر بر خود لازم مي دانيم ياد و خاطره اين بزرگ مرد نيكو سيرت و پاك طينت را كه مصادف با سالروز رحلت بزرگ بانوي فداكار اسلام حضرت خديجه كبري مي باشد ، گرامي داشته  و روزي شاهد آن باشيم تا نام و خاطره اين شخصيت بزرگ نسل به نسل در بين جوانانمان انتقال داده شده و الگوي آيندگان باشد.
 
شوراي اسلامي شهر يزد