بهره برداری از فاز اول پایانه مسافربری جدید شهر یزد

بهره برداری از فاز اول پایانه مسافربری جدید شهر یزد
فاز اول پایانه مسافربری جدید شهر یزد با حضور استاندار ، مدیران استانداری ، اعضای دوره های اول تا سوم شورای اسلامی شهر و مدیران سایر دستگاههای اجرایی استان یزد به بهره برداری رسید .
به گزارش سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد - آقای فلاح زاده استاندار محترم یزد در این مراسم ضمن تبریک و گرامیداشت هفته دفاع مقدس از شورا و شهرداری و دیگر ارگانهای موثر در اجرای این پروژه تشکر وقدردانی نمود.
وی مقدمه همه ساختارهای انسانی رانیازبه گردشگری،مسافرت وسیروسفر در راستای بالا بردن تجربیات ذکروبرنیاز بشربه ناوگان وشبکه های حمل ونقل تاکید کرد و افزود: برای حرکت از مبدا به مقصدبه چنین پایانه ای نیاز است.
استاندار یزد تنها عیب و اشکال این پایانه را بعد مسافت آن برای اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه دانست و تصریح کرد: این مشکل نیز با امکانات حمل ونقل درون شهری برای جابجایی مسافرین،انشاءا... رفع شده است.
وی همچنین خاطرنشان ساخت : با تدابیری که در این پایانه برای استراحت رانندگان اندیشیده شده امید واریم با کاهش تصادفات و مرگ و میر مواجه شویم.
محمد فقیه خراسانی رئیس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به هزینه 100 میلیارد ریالی برای بهره برداری از این پروژه از شهرداری و کلیه کسانی که در اجرای آن تلاش نمودند تشکر و قدردانی نمود گفت: با توجه به اینکه این شهر دارای موقعیت تجاری ، آموزشی و صنعتی می باشد، نیاز به ترمینالی با این وسعت به خوبی احساس می شود.
وی اظهار امیدواری کرد که به زودی شاهد بهره برداری کامل این پروژه باشیم ومورد استفاده شهروندان عزیزقرار گیرد.
رئیس شورای اسلامی شهر تاکید کرد: بسیاری از پروژه های عمرانی شهر با مشارکت و تخصیص وام بانکی به اتمام رسیده است.
فقیه خراسانی با تاکید بر جمع صمیمانه شورا و شهرداری و تعاون استانداری و سایر ادارات با این دو ارگان خاطرنشان ساخت: شورا و شهرداری از هم جدا نیستند و برای رسیدن به نتیجه واحد و پیشرفت شهر در آینده نزدیک با یکدیگر همکاری  و تلاش می کنند.
وی تصمیمات شورا را تصمیم جمعی ذکر کرد و افزود : همه اعضای شورا موظفند از تصمیمات جمع حمایت نمایند.
شهردار یزد با ارائه گزارشی از عملکرد شهرداری ، مساحت پایانه جدیدمسافربری را 57 هکتار عنوان کرد و گفت: این پایانه دارای 14 هزار مترمربع بنا شامل 16 دفتر فروش تعاونی بلیت ، سالن انتظار ، سالن فروش بلیت ، انبار بار ، دفتر مدیر و آپارتمان دوخوابه جهت استراحت رانندگان ، 19 واحد عرضه سوغات و تنقلات ، مطبوعات، محصولات فرهنگی خدماتی ، رستوران بزرگ ومجهز ، کافی شاپ ، کافی نت ، سالن عمومی مجهز به خدمات رفاهی، نمازخانه ،سرویس بهداشتی ، موتورخانه مرکزی و سیستم تهویه مطبوع است.
وی افزود: 180 هزار مترمربع دیگر شامل پارکینگ های سبک و سنگین، پارکینگهای مسقف، سکوهای سوار و پیاده نمودن مسافر، آبنما ها و فضای سبز می باشد.
در پایان مراسم مسئولین استان از فاز یک پایانه جدید مسافربری بازدید نمودند.