برگزاری سمپوزیوم مجسمه های خشتی در یزد بررسی شد

برگزاری سمپوزیوم مجسمه های خشتی در یزد بررسی شد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد، در جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی ورزشی شورای شهر که روز دوشنبه 25 دی ماه برگزار شد، نحوه همکاری با آموزش وپرورش در خصوص تقدیر از برترین های کنکور و برگزاری سمپوزیوم مجسمه های خشتی بحث و تبادل نظر شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی ورزشی شورای شهر نقش آفرینی دانش آموزان در طول بیست وچهار سال گذشته را ارزشمند دانست و افزود: این دانش آموزان فرزندان ما و مایه افتخار شهر هستند و برگزاری جشن در قدردانی از تلاش های آن برای همه شهر خواهد بود که در این افتخار سهیم هستند.

ونوس عامری قدرشناسی از دانش آموزان را حائز اهمیت برشمرد و اظهارداشت: باید قدردان نخبگی دانش آموزان بود و ما در سطح آموزش عمومی هم اول هستیم و نمرات و معدل دانش آموزان یزدی همیشه برای یزد افتخار بوده و باید به نخبگان شهر پرداخته شود.

زارع از آموزش و پرورش یزد به برتری استان در کنکور سراسری اشاره وتصریح کرد: دانش استان یزد امسال نیز برای بیست وچهارمین سال متوالی موفق شدند رتبه برتر کنکور را به دست آورند و این افتخاری است که همه مسئولین و مجموعه های فرهنگی باید به آن مفتخر و در جهت پاسداشت آن همکاری نمایند.

وی افزود: در اسفندماه هر سال مراسم افتخار برگزار می شود و علاوه بر برترین های کنکور، از المپیاد ها و اختراعات ملی و افتخار آفرینان آموزش وپرورش تجلیل می شود.

زارع ضمن تشکر از توجه  شورا و شهرداری، از شورای شهر خواست ضمن همکاری در این مراسم؛ در جلسه علنی بعدی شورا زمانی برای تشریح اقدامات و برنامه های این مراسم اختصاص یابد.

رئیس شورای شهر و عضو کمیسیون فرهنگی توجه به استعدادهای دانش آموزی در رشته های دیگر هم ضروری دانست و تصریح کرد: افتخار دانش آموزان یزد در کنکور مهم و بخشی از افتخارات یزد است و علاوه بر آن باید سایر رشته ها، جشنواره ها و افتخارات دانش آموزی را که یزد همواره در آنها هم موفق بوده دید و آن را هم مورد توجه قرارداد.

غلامعلی سفید افزود: نخبگان دیگر رشته ها و افتخار آفرینان المپیادها و جشنواره های کشوری و بین المللی هم مورد توجه باشد و شورای شهر در طرحی همه این افتخارات را برای تجلیل لحاظ کند و در صورت برنامه ای در گرامیداشت این برتری ها، همه گروه ها دیده شوند.

شرفی مشاور کمیسیون سخنان رئیس شورا در لحاظ شدن همه این افتخارات را امری مهم و قابل برنامه ریزی عنوان و افزود: در طرحی که جزو پیشنهاد خود من با عنوان ستارگان یزد بود؛ بر این موضوع تاکید داشتیم که همه افتخاران در مسائل مختلف علمی، ورزشی، فرهنگی وهنری و.. افراد شناسایی و هر سال برنامه ای برای آنها تدارک دیده شود.

در ادامه برگزاری اولین سمپوزیوم مجسمه های خشتی با حضور معاون خدمات شهری شهرداری بررسی شد.

در این سمپوزیوم که اسفندماه امسال برگزار می شود از سوی شهرداری و با همکاری انجمن هنرهای تجسمی مقدمات آن فراهم گردید و با میراث فرهنگی در زمینه محل اجرای آن صحبت های اولیه انجام گرفته تا در بلوار بسیج، در کنار ساختمان کتابخانه مرکزی این مراسم برگزار شود.

حمیدرضا قمی عضو کمیسیون با اشاره به این سمپوزیوم گفت: این رویداد مهم و اثر بخش خواهد بود اما باید به جنبه های مختلف در برگزاری آن دقت کرد و تنها یک مجموعه شهرداری در برگزاری آن سهیم نباشد و همه بخش ها همچون سازمان فرهنگی، معاونت خدمات، سازمان سیما ومنظر و کمیسیون های مختلف شورا ضمن بررسی ابعاد این رویداد، زمینه برگزاری هرچه بهتر آن را فراهم کنند و جنبه های فرهنگی این برنامه دیده شود.

عامری رئیس کمیسون این سمپوزیوم را نیازمند پیوست فرهنگی دانست و از مسئولین برگزاری خواست با تعامل همه مجموعه ها، برنامه ای ویژه و قابل توجه در شان یزد و به صورت سراسری برگزار گردد.

مقرر شد در جلسه ای با حضور روسای کمیسیون های خدمات و فرهنگی شورای شهر، معاون خدمات شهری و رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و مدیر سازمان سیما ومنظر شهری اقدامات اجرایی این سمپوزیوم بررسی و اقدام شود.

همچنین در خصوص ساماندهی تابلوهای مدارس در سطح شهر مقرر شد در جلسه ای با روسای نواحی آموزش وپروش، معاون خدمات شهری و اعضای شورا نحوه اجرایی شدن ساماندهی تابلوها بررسی گردد.