بررسی وضعیت کشتارگاه صنعتی شهریزد

بررسی وضعیت کشتارگاه صنعتی شهریزد

بررسی وضعیت کشتارگاه صنعتی شهریزد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد

در دویست وپنجاه وپنجمين جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد حجت الاسلام زارع رئیس شورای اسلامی شهر یزد کفت: در جلسه ای که در کمیته نامگذاری داشته ایم در راستای زنده نگه داشتن یاد وخاطره شهدای حادثه منا،  نام میدان حج به میدان شهدای حج تغيیر نام پیدا کرد.

در ادامه جلسه محمد فقیه خراسانی عضو شورای اسلامی شهر یزد و رئیس شورای استان گزارشی از جلسه برگزار شده پیرامون کشتارگاه صنعتی یزد که در استانداری برگزار شده بود را ارائه داد.

وی تصريح كرد: در این جلسه اعلام شد که کشتارگاه صنعتی شهر یزد ظرفیت بسیار بالایی دارد و اگر این کشتارگاه تعطیل شود کل استان از لحاظ تامین گوشت با مشکل مواجه خواهد شد.

مرتضی شایق دیگر عضو شورای اسلامی شهر یزد هم در این زمینه گفت: در زمانی که اینجانب شهردار یزد بودم تعهد نامه ای بین فرمانداران و شهرداران شهرهای استان به جز بافق بهاباد وابرکوه منعقد شد مبنی بر اینکه کشتارگاه های سنتی تعطیل و تمام کشتارها در کشتارگاه صنعتی یزد انجام شود. اگر این تعهد نامه اجرا شود دیگر هیج مشکلی نخواهیم داشت و این کشتارگاه رونق خواهد گرفت.

دکتر کاشفی زاده از اعضای شورای اسلامی شهر یزد هم به ماده قانونی اشاره کرد و افزود: جلسه ای که چند ماه پیش برگزار شد یکی ماده قانونی هم دارد و آن هم اینکه مقرر شده است تا70کیلومتری حق ایجاد کشتارگاه سنتی را ندارند.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد هم در ادامه به ظرفیت بالای کشتارگاه صنعتی شهرستان یزد، اشاره کرد و افزود: کشتارگاه صنعتی یزد ، نخستین و تنها کشتارگاه صنعتی فعلی استان می باشد که برای تامین گوشت موردنیاز کل استان سرمایه گزاری شده است.

حجت‌الاسلام «عباس زارع» با بیان اینکه لازمه تقویت کشتارگاه صنعتی، تعطیل کردن کشتارگاه‌های سنتی است، گفت: این کشتارگاه با توجه به حجم سرمایه نیاز شهرستان های یزد، میبد، اردکان، اشکذر و مهریز تدارک دیده شده است ولی  امروز نه ‌فقط کشتار دام این شهرستان‌ها در این کشتارگاه انجام نمی‌شود، بلکه حتی دام‌های شهرستان یزد هم در کشتارگاه سنتی مهریز کشتار می‌شود.

وی در ادامه یادآور شد: کشتارگاه صنعتی یزد توانایی کشتار وسیع سنتی را هم دارد اما با توجه به اینکه این کشتارگاه بر اساس استانداردهای بهداشتی ساخته شده است، انتظار می‌رود که بر اساس همین استانداردها کار کند.

عزت یادگار دیگر عضوشورای اسلامی شهر یزد هم گفت: راه ‌اندازی و استفاده از همه ظرفیت کشتارگاه صنعتی یزد نیازمند همکاری صنف قصابان است و استفاده از نظر کارشناسان می باشد که نیازمند است تا در این زمینه جلسات متعددی بین صنف فصاب، اعضای شورا و شهردار با مسئولین دیگر شهرهای استان برگزار شود.

در ادامه موضوع نامه های ارجاعی به صحن شورا و تعرفه عوارض سال95 شهرداری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

حجت الاسلام زارع رئیس شورای اسلامی شهر یزد در این زمینه  افزود: شورای اسلامی شهر یزد  در تدوین تعرفه عوارض تلاش می کند صلاح شهر و شهرداری و مردم مدنظر باشد حتی در صورت لزوم تعرفه ها را نیز تعدیل یا افزایش می کند

وحیدرضا خباززاده یزدی سحنگو و رییس کمیسیون برنامه بودجه شورای اسلامی شهر یزد هم ،با بیان اینکه ما نمایندگان مردم و صنوف مختلف هستیم افزود: امسال سعی بر این است تا طی بررسی تعرفه عوارض از نظرات کارشناسان خبره و صاحب نظران بیشتر استفاده شود.

سید محمد علی پاکنژاد هم با اشاره به اینکه تلاش می شود تا عوارض کاهش پیدا کند گفت: در زمینه کاهش تعرفه عوارض، می توان در طول سال این کار را انجام داد تا شهروندان دوچار مشکل نشوند.

محمد رضا عظیمی زاده شهردار یزد هم با بیا اینکه باید رویکرد سیاسی شهرداری و شورای شهر مشخص باشد گفت: می توان با انجام سیاست های تشویقی در زمینه تعرفه عوارض، شهروندان را به سمت استقبال از عوارض کشاند.