بررسی مشکلات پارکینگ بیمارستان شهید رهنمون

بررسی مشکلات پارکینگ بیمارستان شهید رهنمون

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد

در یکصدو پنجاه و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد که با حضور مسئولین دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی  برگزار شد موضوع پارکینگ بیمارستان شهید رهنمون مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

حجت الاسلام عباس زارع در جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد که با حضور  اعضای شورای شهر و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی برگزار شد، ضمن تسلیت ایام فاطیمه،  در مورد ساختمان جدید بیمارستان شهید رهنون یزد اظهار داشت : طبق هماهنگی‌های انجام شده ساختمان جدید این بیمارستان 18 اسفند ماه با حضور رییس دفتر مقام معظم رهبری، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و دیگر شخصیت‌های لشکری افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به ضرورت همراهی بیشتر مسئولان علوم پزشکی یزد با مدیریت شهری در بحث ورودی و پارکینگ بیمارستان شهید رهمنون افزود: همانطور که احداث بیمارستان برای رفاه حال مردم دارای اهمیت است، بحث کنترل و مدیریت ترافیک شهری در نقاط مختلف به ویژه در هسته مرکزی شهر که در مجاورت بیمارستان هم واقع شده از اهمیت بالایی برخوردار است.

زارع با بیان این که بیمارستان شهید رهمنون 280 تخت بیمارستانی دارد و اگر در زمان ملاقات به ازای هر تخت دو ماشین وارد خیابان فرخی شوند،‌ گره ترافیکی شدیدی ایجاد می‌شود، ادامه داد: مسئولان علوم پزشکی می‌توانند با عقب‌نشینی حریم بیمارستان شهرداری را در ساماندهی مشکلات ترافیکی این نقطه شهر یاری کنند.

ریس شورای اسلامی شهر یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نزدیک شدن ایام نوروز، خاطرنشان کرد: ساماندهی مناطق مختلف شهری برای استقابل از مسافران نوروزی در دستور کار جدی شهرداری یزد قرار گیرد.

وی گفت: بحث نظافت سرویس‌های بهداشتی درون‌شهری، پارکینگ‌های محلی به ویژه واقع در بافت تاریخی، و کنترل قیمت اجناس از جمله ضرورت‌های اجرایی در راستای استقبال از مسافران نوروزی است.  

زارع با بیان این که متأسفانه در برخی از صنوف قیمت اجناس در ایام عید از قیمت واقعی فاصله می‌گیرند،‌ افزود: بازرسی جدی و مستمر در مورد کیفیت و قیمت اجناس ارائه شده از دیگر مواردی است که باید بیش از پیش در دستور کار مسئولان و دست‌اندرکاران قرار گیرد.

رییس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به ضرورت ایجاد زمینه‌های جذب گردشگران خارجی و داخلی به استان تصریح کرد: مسافرانی که به دلیل سابقه و خوشنامی مردم و شهر یزد به استان دارالعباده سفر می‌کنند نباید درگیر مشکلات فرهنگی و خدماتی شوند.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت تشدید کنترل و نظارت تردد و پارک خودروها در بافت سنتی خاطرنشان کرد: سال‌های گذشته مسافران زیادی از پارک خودروها در میدان خان که یکی از میدان‌های قدیمی و تاریخی یزد است،‌ گلایه داشتند که امسال این موضوع باید به شیوه‌ای درست مدیریت شود.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد در پایان با بیان این که متأسفانه در ایام نوروز برخی از افراد ساکن در بافت تاریخی به صورت غیرقانون منازل خود را به مسافران اجاره می‌دهند، گفت: این موضوع از دیگر دغدغه‌های مدیریت و ساماندهی مسافران نوروز در نقاط مختلف شهر است که متأسفانه بدون هیچ خدمات رفاهی و امنیتی انجام می‌شود.

 

در ادامه جلسه شهردار یزد  با اشاره به اینکه شهرداری یزد نهایت همکاری و مساعدت را در ارتباط با این پروژه انجام داد، گفت: طبق کروکی و ضمیمه مصوبه ماده 5 پیش‌بینی شده، عقب‌نشینی 30 متری در این پروژه است.

عظیمی زاده  خاطرنشان کرد: بحث دو متر عقب نشینی سمت شمال پروژه با توجه به تاسیساتی که انجام شد، با در نظر گرفتن شرایطی این موضوع هم کنار گذاشته شد.

وی  به دسترسی ورودی این بیمارستان اشاره کرد و گفت: نکته مهم این است که در ارتباط با این موضوع ابهام وجود دارد و نباید دسترسی و ورودی و رمپ در این 30 متر گذاشته شود.

شهردار یزد عنوان کرد: با این وجود عدم رعایت برخی نکات استاندارد ممکن است در آینده مشکلاتی به وجود آورد که جبران آن سخت و پرهزینه باشد به همین دلیل در برابر این مسائل شهرداری نمی‌تواند چشم‌پوشی کند.

سیدمحمدعلی پاکنژاد عضو شورای اسلامی شهر یزد هم در این نشست اظهار داشت: اکثریت مصوبات شورا با نگاه مساعدت به مردم است و اینطور نیست که اعضای شورا در مصوباتشان به مردم فشار وارد کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه ششورای اسلامی شهر یزد خاطرنشان کرد: تا جایی که امکان دارد اعضای شورای شهر نسبت به مساعدت برای مردم در مصوبات عمل می‌کنند مگر اینکه در جایی به بیت‌المال و دیگر افراد جامعه خسارت وارد شود.

همچنین در ادامه رئیس دانشگاه علوم پزشکی  و خدمات درمانی شهید صدوقی(ره) با اشاره به اینکه پروژه بیمارستان شهید رهنمون یزد با حضور رئیس دفتر مقام معظم رهبری، وزیر بهداشت و جمعی از مسئولان کشوری و لشگری افتتاح می‌شود اظهار داشت: هدف این است که کاری برای مردم شهر انجام شود.

میرجلیل  با اشاره به اینکه این پروژه مصوبه سفر مقام مظعم رهبری است گفت: محیط بیرونی این دانشگاه طبق مصوبات شورای شهر یزد انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی(ره) یزد ادامه داد: افتتاح بیمارستان شهید رهنمون در یزد نقش بسیار مهمی در ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به بیماران استان و کشور دارد و لازم است که تمام افراد مساعدت لازم در ارتباط با این پروژه را داشته باشند.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی(ره) حاضر است هر نظری که شهرداری و شورای شهر داشته باشد را اعمال کند تا این پروژه هر چه سریع‌تر کامل و در اختیار مردم شهر قرار گیرد.

 

در ادامه جلسه رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر یزد با اشاره به اعتراض‌هایی که در زمینه سد معبر وانتهای دست فروش انجام شده، گفت: فعالیت وانت‌های دستفروش با پلاک غیر یزد در سطح شهر ممنوع شد.

نیکنام ادامه داد: با توجه به اینکه به دلیل فعالیت وانت‌هایی که در یزد دستفروشی می‌کردند، مشکلاتی ایجاد شده بود، سعی بر جلوگیری از حضور آنها کردیم و وانت‌ها را به بیرون شهر هدایت کردند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه حضور این خودروها در ورودی شهرها هم مشکلاتی ایجاد کرده و ظاهر ورودی شهر یزد را نابسامان کرده، گفت: امروز جلسه‌ای با دفتر اجرائیات برگزار شد و طبق مصوبه این نشست، فعلا ماشین‌هایی که پلاک یزد نداشته باشند اجازه ایستادن در این محل‌ها و فروش اجناس را ندارند.

سپنتا نیکنام با اشاره به اینکه شهر یزد از لحاظ امکانات تفریحی و رفاهی با محدودیت‌های زیادی روبرو است اظهار داشت: مردم در شهر صرفا به زیرگذر نیاز ندارند و مدیران شهری نباید تنها چنین مسائلی را در برنامه خود قرار دهند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد خاطرنشان کرد: ایجاد المان‌های زیبا و مفرح و امکانات فرهنگی و رفاهی و تفریحی در سطح شهر یزد در بسیاری از موارد می‌تواند شادی و رضایت بیشتری برای مردم به دنبال داشته باشد تا پروژه‌های عمرانی که در سطح شهر ایجاد می‌شود.

وی به بحث شب بازار یزد اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از مشکلاتی که در سطح شهر یزد با آن روبرو بودیم، بحث دست فروش هایی بود که روی زمین بساط می کردند.

نیکنام بیان کرد: با توجه به مشکلات به وجود آمده در این زمینه، طرح ساماندهی دستفروشان در قالب ایجاد شب بازار مطرح و پایانه امام علی(ع) یزد به این افراد اختصاص پیدا کرد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه این پایانه خط کشی و شماره گذاری شده و به صورت رایگان در اختیار این افراد قرار گرفته، اظهار داشت: الان در میدان شهدای محراب، میدان اطلسی، جلوی پارک مارکار و دیگر نقاط شهر اصلا شاهد حضور دستفروشان و پهن کردن بساط توسط آنها نیستیم.