بررسي مشكلات محله قاسم آباد جديد و قديم در شوراي اسلامي شهر يزد

بررسي مشكلات محله قاسم آباد جديد و قديم در شوراي اسلامي شهر يزد
مشكلات و معضلات محله قاسم آباد جديد و قديم در شوراي اسلامي شهر يزد مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر يزد – مشكلات ومعضلات محله قاسم آباد جديد و قديم با حضور اعضاي شوراي اسلامي شهر ، شهردار و مدير منطقه سه شهرداري، مدير عامل سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري يزد و اهالي محله در تالار شورا مورد بررسي و تبادل نظر قرار گرفت.
اين گزارش حاكي است احداث كتابخانه در محله ، عدم روشنايي بلوار خامنه اي، احداث سرويس بهداشتي مناسب در اطراف مسجد ابوالفضل(ع) و ميدان فرهنگ، اصلاح هندسي ميدان فرهنگ، حصار كشي زمينهاي غير محصور و مزاحم شهري ، تغيير كاربري زمين حمام عمومي منطقه ، آسفالت معابر و غيره از جمله پيشنهادات و مشكلات مطرح شده در جلسه بود.
دكتر سيده زهرا حيدري از اعضاي سومين دوره شوراي اسلامي شهر يزد در خصوص احداث كتابخانه پيشنهاد داد: با توجه به اينكه مسجد ابوالفضل (ع) منطقه بسيار بزرگ مي باشد مي توان قسمتي ازآن را به اين مقوله اختصاص داد.
مهندس سيد علي ميروكيلي شهردار يزد ضمن بيان اينكه آسفالت مناطق شهر الويت بندي شده است گفت: در ماه آينده آسفالت منطقه سه به مدت يكماه آغاز مي شود.
 وي اصلاح هندسي ميدان فرهنگ را در دستور كار شهرداري دانست و تصريح كرد : احداث سرويس بهداشتي در اين ميدان را با پيگيري شوراياري در دستور كار شهرداري منطقه قرار خواهد گرفت.
ميروكيلي افزود: احداث سرويس بهداشتي مساجد و املاك در حيطه وظايف شهرداري نمي باشد در صورتي كه اين سرويس بهداشتي در خارج از مساجد و املاك باشد شهرداري اين اختيار را دارد تا آن را در منطقه ايجاد نمايد.
مهندس كشفي مدير منطقه سه شهرداري يزد ضمن بيان اينكه در منطقه قاسم آباد زميني با كاربري تاسيسات شهري وجود ندارد افزود: شهرداري نمي تواند زميني كه صاحب دارد را تصاحب و تبديل به پارك و يا مورد استفاده شهرداري قرار دهد.
وي با اشاره به اينكه حصار كشي زمينهاي مزاحم شهري و غيرمحصور در سالجاري در دستور كار شهرداري منطقه مي باشد گفت: طي سالهاي 85 و 86 ، 90 درصد معابر قاسم آباد جديد و قديم توسط شهرداري منطقه آسفالت شده است و مابقي بر اساس الويت بندي، آسفالت مي شود.
كشفي تصريح كرد: با توجه به اينكه ميدان امام علي (ع) از لحاظ ترافيكي ميدان پر ترددي مي باشد از يكماه پيش روشنايي آن محل تكميل و پس از بلوار كوثر روشنايي بلوار خامنه اي در دستور كار اين شهرداري مي باشد.
وي با بيان ساماندهي پياده روسازي خيابان فروغي در سالجاري اظهار داشت: طرح انتهاي خيابان فروغ تهيه شده است.
مهندس مرشدي مدير عامل سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري گفت: فضاي سبز ميدان اول خيابان فردوسي و خيابان فروغ با توجه به وضعيت نابسامان آن و كمبود آب ونيزبه صورت ارگانيسم احداث شده است.
وي افزود: با توجه به كاربري فضاي سبز و تجاري زمينهاي دو طرف بلوار خاتمي فضاي سبز آن منطقه با درخواست مردم احداث شده كه با شكايت سازمان مسكن وشهرسازي مواجه گرديده است ولي با پيگيري مردم منطقه فعلاً مشكلي پيش رو نيست.
مرشدي خاطر نشان ساخت: فضاي سبز درون محله اي در منطقه با آبياري قطره اي ساماندهي شده است.