برای نخستین بار جشنواره فیلم کوتاه یزد به نام جشنواره ساباط برگزار می شود

برای نخستین بار جشنواره فیلم کوتاه یزد به نام جشنواره ساباط برگزار می شود

با پیگیری کمیسیون فرهنگی شورای شهر و با همکاری و محوریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و هم اندیشی فیلمسازان یزدی؛ جشنواره ملی فیلم کوتاه ساباط یزد با موضوع میراث فرهنگی در تقویم وزارت ارشاد ثبت شد.
این جشنواره با هدف توجه به میراث جهانی و تاریخی کشور و شناساندن بناهای تاریخی، آیین های مذهبی، صنایع دستی، جاذبه های گردشگری، آداب و رسوم کهن اجتماعی، همچنین معرفی مشاهیر و شخصیت های تاریخ ساز در دو بخش فیلم کوتاه داستانی و مستند در یزد برگزار خواهد شد.
گفتنی است طرح جشنواره ساباط برگرفته از فرهنگ و هنر معماری یزد بوده و قرار است به صورت سالانه به میزبانی شهر یزد برگزار شود.
از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره ایجاد تعامل بین سینماگران استان یزد با سایر شهرها و زمینه سازی برای پیشرفت و ارتقای سطح فیلمسازی آنان خواهد بود. تمامی فیلمسازان از سراسر کشور می توانند برای آثار مرتبط با موضوع میراث جهانی، متقاضی حضور در این جشنواره باشند. بخش ویژه ای نیز برای فیلم هایی که در جغرافیای بافت تاریخی یزد به تصویر کشیده شده اند در این جشنواره ی ملی اندیشیده شده است.
در نهایت مقرر شد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تفاهم نامه ای در این زمینه آماده و آنالیز مشارکت هر یک از دستگاه های مرتبط را مشخص و به کمیسیون فرهنگی شورای شهر یزد ارائه نماید.