با محوریت شورای اسلامی شهر یزد : برگزاری هم اندیشی انتقال تجربه در راستای تدوین اصول برنامه ریزی شهر یزد

با محوریت شورای اسلامی شهر یزد : برگزاری هم اندیشی انتقال تجربه در راستای تدوین اصول برنامه ریزی شهر یزد

هم اندیشی انتقال تجربه در راستای تدوین اصول برنامه ریزی شهر یزد با محوریت شورای اسلامی شهر یزد و با حضور آقای ملک مدنی شهردار اسبق تهران و اصفهان ، استانداران ، معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداری و شهرداران بعدازانقلاب ، مدیرکل امور شهرو و شوراهای استانداری ، فرماندار ، اعضای شورای اسلامی شهر و مسئولین شهرداری یزد برگزار و در خصوص ارتقا رضایتمندی، مدیریت تحول ومشارکت، درآمد پایدار و درآمدزایی و نقش تکنولوژی روز دنیا بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد – رئیس شورای اسلامی شهر یزد در این هم اندیشی ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان ، با اشاره به تاریخ درخشان و فرهنگ غنی یزد اظهارداشت: مردمان این شهر با پشتکار بسیار و توقع کم و همچنین با سخت کوشی و تدین مشهور به دارالعباده و دارالعلم ، قنات ، قنوت و قناعت گشته است.

وی خبرداد: در نظراست در فراخوانی علاقمندان به تحقیق وپژوهش دعوت تا مسائل گرامتهای اخلاقی مردم یزد بررسی و جمع آوری شود.

وی با بیان اینکه یزد انسانهای ارزشمند و صاحب نظر در تمام زمینه دارد، گفت: در یزد پتانسیلهای بسیار قوی و ارزشمند دارد به طوری که امروز جوانان توانمند ، خوشفکر، خوش ذوق وسلیقه بسیار وجود دارد.

حجت الاسلام زارع در ادامه ، کم آبی ، آلودگی هوا ، کمبود فضای سبز و پارک مناسب ، بیکاری ، شهر با توسعه افقی و غیراصولی و با شهرداری کم درآمد ، نداشتن درآمد پایدار برای شهرداری ، نداشتن پارک مناسب سالمندان ، کودکان ، از بین رفتن باغات درون شهر ، عدم استقبال سرمایه گذاران و فراری دادن سرمایه گذاران بخش خصوصی از جمله مشکلات شهر یزد عنوان نمود.

وی در پایان رویکرد دورچهارم شورای اسلامی شهر را توجه به مسائل فرهنگی و آموزش مسائل شهروندی ، فضای سبز و منظر شهری و حرکت به سوی درآمد پایدار برای شهرداری و بافت تاریخی ذکر کرد.

سپس هر کدام از مدعوین نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص موضوع جلسه شامل ارتقا رضایتمندی، مدیریت تحول ومشارکت، درآمد پایدار و درآمدزایی و نقش تکنولوژی روز دنیا بیان نمودند.