بازدید اعضای شورای اسلامی شهر یزد از مجموعه گردشگري و توريستي ميدان وبازارخان

بازدید اعضای شورای اسلامی شهر یزد از مجموعه گردشگري و توريستي ميدان وبازارخان

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد

با توجه به فرارسيدن ايام عيدوحضور مسافران و گردشگران نوروزي؛ حجت الاسلام عباس زارع رئیس شورای اسلامی شهر یزد و دکتر مهدی کاشفی‌زاده دیگر عضو شورا درراستاي رفع مشكلات موجود در بافت تاريخي شهر از مجموعه گردشگري و توريستي ميدان و بازار خان بازدیدکردند.

حجت الاسلام شیخ عباس زارع رئیس شورای اسلامی شهر یزد در این بازدید ضمن بررسی مشکلات با اشاره به حضور و بازدید گردشگران داخلی و خارجی ازمجموعه تاریخی میدان خان، تصريح كرد: این میدان تاريخي و ارزشمند از مکان های بسیار زیبای شهر می باشد و پیگیری و رفع مشکلات آن، موجب رونق بیش از پیش آن مي شود.

در این بازدید برخي از مشكلات مجموعه شامل كمبود سرويس بهداشتي بررسي و با پيگيريهاي اعضاي مذكور برطرف و ضمناً مشکلات مطرح شده توسط مردم از جمله تردد وسایل نقلیه، مشکلات فرسودگی طاق های بنا، نبود روشنایی کافی در مجموعه بررسي و مقرر گرديد با پيگيريهاي مردم در جلسات مختلف كميسيونهاي شورا مطرح و در جهت رفع آن مشكلات تدابير لازم اعمال گردد.

میدان خان با مغازه‌های اطراف خود، راهی به بازار قیصریه، بازار مسجد ملااسماعیل، بازار مسگری و مسجدریگ و مسجدملااسماعیل دارد و مدرسه شفیعیه نیز در زاویه شمال شرقی آن قرار دارد.

گفتنی است که میدان خان و بازارهای اطراف مربوط به دوره قاجار می باشد که در ضلع جنوبی خیابان قیام واقع شده و به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.