بازدید از قطعه زمین یکصد هکتاری منابع طبیعی برای کاربری فضای سبز

بازدید از قطعه زمین یکصد هکتاری منابع طبیعی برای کاربری فضای سبز

به گفته سخنگو و روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد:

حجت الاسلام شیخ عباس زارع رئیس شورای اسلامی شهر یزد به همراه عزت یادگار نائب رئیس شورا ، مهندس محمدرضاعظیمی‌زاده شهردار ، آقاي صفدرپور مدیرعامل سازمان پارکها وفضای سبز شهرداري یزد به همراه آقاي وکیلی مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان و آقاي اسلامی مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان و كارشناسان مربوطه از زمین یکصد هکتاری منابع طبیعی واقع در سمت جنوبی یزد ضلع دروازه قرآن بازدید کردند.

قرار است که این قطعه از زمین به مساحت یکصد هکتار که دارای تصفیه خانه آب هم می باشد و متعلق به منابع طبیعی بوده  جهت ایجاد پارک و فضای سبز به شهرداری یزد واگذار شود.

حجت الاسلام شیخ عباس زارع رئیس شورای اسلامی شهر یزد در این بازدید استفاده از فضای های اطراف شهر یزد برای ایجاد پارک وفضای سبز برای شهروندان را بسیار خوب ومفید ارزیابی کرد وافزود: انشاالله با توسعه پارک و فضای سبز در جای جای شهر بتوانیم محیطی مناسب را برای اوقات فراغت شهروندان ایجاد کنیم.

این زمین که قرار است با کاربری فضای سبز در اختیار شهرداری قرار بگیرد در خروجی فرعی  سمت راست  میدان دروازه قرآن واقع شده است که هم اکنون درختان گز و مقاوم در براب آب  در این قطعه از زمین وجود دارد و به نظر می رسد بتواند محیطی مناسب برای گذراندن اوقات فراغت ساکنین جنوبی شهر باشد.

همچنین محمد رضا عظیمی زاده شهردار یزد در این بازدید این مکان را با توجه به نزدیک بودن به شهر و دسترسی آسان ، محیط مناسبی برای ایجاد پارک وفضای سبز شهر دانست و افزود: با توجه به مسئله کمبود آب در استان تلاش خواهیم کرد تا با استفاده از آب پساب برای کاربری  این پارک استفاده کنیم.

گفتنی است که ایجاد پارک وفضای سبز از اولویت های شورای اسلامی دوره چهارم می باشد که تاکنون مصوبات خوبی را برای ایجاد پارک وفضای سبز در شهر یزد داشته است.