ایرادی در ادامه کار سرپرست شهرداری نیست/ شورا به وظیفه خود عمل کرد

ایرادی در ادامه کار سرپرست شهرداری نیست/ شورا به وظیفه خود عمل کرد

سخنگوی شورای شهر یزد با اشاره به ابراز نگرانی های اخیر در فضای مجازی در ارتباط با انتخاب شهردار و عملکرد شورای اسلامی شهر گفت: ادامه کار سرپرست شهرداری از اعتبار و وجاهت قانونی برخوردار است.
محسن عباسی اظهار داشت: بر اساس قانون جنانچه مراحل تایید شهردار منتخبی شورا در وزارت کشور یا تشریفات اداری طولانی شود، سرپرست شهرداری می تواند بعد از سه ماه نیز به کار خود ادامه دهد.
وی با بیان اینکه سقف زمانی خاصی هم برای ادامه کار مشخص نشده است ادامه داد: قطعا تا زمان حل موضوع، سرپرست شهرداری می تواند کماکان به کار خود ادامه دهد و مشکلی در این زمینه نیست.
سخنگوی شورای شهر یزد با تاکید بر اینکه مشکلی با سرپرستی شهرداری یزد نیست افزود: مواردی نیز در خصوص انحلال شورای شهر مطرح شده که این موضوع با ادامه کار سرپرست به این شکل تفاوت زیادی دارد.
وی بیان داشت: زمانی که شورای شهر شهردار را انتخاب نکند و در انتخاب شهردار کوتاهی کرده باشد این در حالی است که شورای شهر به وظیفه خود در زمینه انتخاب شهردار عمل کرده و سایر دستگاه ها در این زمینه کوتاهی می کنند لذا انحلال شورا در این شرایط معنایی ندارد و درست نیست.
عباسی هرفته تصریح کرد: بر اساس استعلام از دیوان عدالت و پاسخی که در زمینه ادامه خدمت سرپرست شهرداری رسیده است، ادامه فعالیت سرپرست و امضای وی از اعتبار و وجاهت قانونی برخوردار است.
وی در خصوص روند طولانی رسیدگی به تایید حکم شهردار یزد در وزارت کشور نیز گفت: شورای شهر اخیرا نامه ای را در این راستا ارسال کرده تا روند کار تسریع شود اما اینکه توجهی نمی شود و روند طولانی شده برای ما نیز جای سوال است.
سخنگوی شورای شهر یزد با تاکید بر اینکه بی جواب ماندن شورای شهر و روند طولانی صدور حکم شهرداری، شورای شهر و شهرداری را دچار ابهام می کند عنوان کرد: اداره شهر بدن شهردار واقعا کار دشواری است و گرچه امور روزمره با سرپرست انجام می شود اما مسائل کلان لاینحل باقی می ماند.