اولویت مدیریت شهری تامین تجهیزات شهرداری برای مقابله با بحران است

اولویت مدیریت شهری تامین تجهیزات شهرداری برای مقابله با بحران است


اولویت مدیریت شهری تامین تجهیزات شهرداری برای مقابله با بحران است

 

عضو شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به کمبود تجهیزات در پیشگیری و مقابله با بحران گفت: اولویت مدیریت شهری تامین این تجهیزات باشد.

فاطمه زارع در نشست کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر یزد اظهار داشت: یکی از مشکلات بسیار جدی که در ارتباط با بحران‌ها در سطح شهر یزد وجود دارد بحث نظارت است.

وی با بیان اینکه هنگام وقوع سیل و پس از آن در برخی از محلات مشارکت مردم بسیار خوب بود و کمک خاصی به نیروهای شهرداری می‌کردند گفت: از مهمترین مسائل در ارتباط با مدیریت بحران، اهمیت توجه به عملیات روانی است.

عضو شورای اسلامی شهر یزد با تاکید بر اینکه متاسفانه تجهیزات شهرداری یزد در مقابله با بحران کم است گفت: لازم است تجهیزات لازم در این زمینه تامین شود و برای این منظور هم پیگیری از مسئولان کشوری باید افزایش یابد.

زارع تصریح کرد: چرا وقتی مسئولان ارشد دولت برای بررسی خسارت به یزد مراجعه می‌کنند آن‌ها را به نقاطی می‌بریم که مشکل کمی داشته باشد؛‌ چرا آنها را به نقاطی نمی‌بریم که تمام زندگی مردم نابود شده است؛ مسئولان باید خسارت‌های ایجاد شده را ببینند و برای جبران خسارت آن اقدام کنند.

وی با بیان اینکه اولویت اول شهرداری برای مقابله با بحران‌ها باید خرید تجهیزات باشد تا بتوانیم بهترین مدیریت را داشته باشیم گفت: شهرداری نیازمند تجهیزات به روز برای مقابله با بحران‌های احتمالی در آینده است.

عضو شورای اسلامی شهر یزد خاطرنشان کرد: خیلی از نیروهای شهرداری در طول حتی 48 ساعتی که فعالیت می‌کردند یک لحظه هم نخوابیدند و به صورت تمام وقت درحال خدمت به مردم بودند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: بحث آسیب‌شناسی و ریشه‌یابی این چنین حوادثی باید با جدیت دنبال شود و به هیچ عنوان نباید نسبت به آن غفلت کنیم.

زارع گفت: آموزش شهروندی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید نسبت به آموزش شهروندان برای اقداماتی که در زمان بحران باید انجام دهند تلاش کنیم؛‌ همچنین صدا و سیما باید در چنین مواقعی به صورت گسترده فعالیت کند و نکات مورد نیازی که مردم باید بدانند را به آنها اطلاع دهند.

عضو شورای اسلامی شهر یزد خاطرنشان کرد: در مدیریت بحران بحث زمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و متاسفانه در سیل اخیر مشکل زیادی در حوزه زمان انجام کارها به وجود می‌آمد.