اولویت برنامه نمایندگان استان در مجلس، پیگیری مسئله آب است

اولویت برنامه نمایندگان استان در مجلس، پیگیری مسئله آب است

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی درصحن علنی شورای اسلامی شهر یزد اعلام کرد:

اولویت برنامه نمایندگان استان در مجلس،  پیگیری مسئله آب است

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد

با حضور مهندس موسوی بیوکی نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی،برخی از معضلات و مشکلات شهر یزد از جمله، بحران آب ، بافت تاریخی، مباحث فرهنگی و تقسیمات سیاسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد در ابتدای این جلسه ضمن خوش آمدگویی و خیرمقدم به نماینده محترم مردم یزد و اشکذر در مجلس و هیئت همراه و تشکر از حضورشان در جهت پیگیری مشکلات و معضلات شهری به هفدهم مردادماه سالروز شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار اشاره کرد و اظهارامیدواری کرد: خبرنگاران عزیز با استعانت و توکل به ذات اقدس احدیت، در انجام رسالت آگاهی بخشی، شفاف سازی و ارتقای سطح فرهنگی جامعه، بیش از پیش موفق و موید و سرافراز باشند.

تبریک ولادت جضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر، گرامیداشت دهه کرامت ، آعاز هفته حج و محکوم کردن اقدام آل سعود در بستن راه خانه خدا به روی مسلمانان و سالروز شهادت عباس بابایی در سال66  از دیگر مواردی بود که حجت الاسلام عباس زارع رئیس شورای اسلامی شهر یزد به آنها اشاره نمود.

در ادامه هریک از اعضای شورای اسلامی شهر یزد نقطه نظرات خود را در زمینه بحران آب در استان، معضلات فرهنگی، تقسیمات سیاسی ، باقت تاریخی و غیره مطرح و تاکید کردند تا این مسائل و مشکلات از طریق مجلس پیگیری شود.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در ابتدا با اشاره به این که بحث تأمین آب شرب و طرح خط دوم انتقال یکی از مباحث مطرح شده در جلسه مجمع نمایندگان استان یزد است،‌ اظهارداشت: مسئولیت پیگیری مسئله آب استان یزد به عهده نماینده مردم یزد و اشکذر گذاشته شده است.

مهندس موسوی بیوکی در ادامه جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد گفت: آب شرب این استان متکی به آب انتقالی است و پایدار بودن وضعیت تامین آب شرب در این خطه در گروه تامین سالانه حدود 65 میلیون متر مکعب آب انتقالی به یزد است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تقویت شورای عالی سیاست‌گذاری آب در استان را از جمله اقدامات در دستور کار دانست و بیان کرد: بیش از 16 هزار میلیارد تومان برای انتقال آب به استان یزد بودجه نیاز است.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی،  برنامه ریزی در خصوص موضوع امنیت، اشتغال و اتباع بیگانه را دومین مساله مهم استان عنوان کرد و گفت: از حدود یک میلیون و ۱۴۰ هزار نفر جمعیت استان، یک میلیون نفر بومی و ۱۴۰ هزار نفر غیر بومی شامل اتباع دیگر کشورها و استانهای همجوار هستند.
وی تصریح کرد: هر چند آمار مشخص و دقیقی موجود نیست اما شمار اتباع بیگانه غیرمجاز استان یزد بیشتر از اتباع دارای مجوز است.

مهندس موسوی بیوکی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه تعداد نمایندگان یزد کم است، اظهار داشت: با توجه به اینکه یزد ۵۰۰ هزار نفر جمعیت و یک نماینده دارد، تقسیمات سیاسی استان یزد نیازمند توجه ویژه است که این مسائل پیگیری می شود.

وی در مورد اضافه شدن حوزه انتخابیه استان، گفت: طبق قانون هر 10 سال یک بار، تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی اضافه می‌شود و این در حالی است که از 25 سال گذشته تاکنون هیچ افزایشی در تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای هیچ کدام از استان‌های مورد نیاز انجام نشده است.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه با ثبت جهانی یزد به عنوان نخستین شهر تاریخی در فهرست یونسکو، قطب گردشگری در منطقه مرکزی کشور ایجاد می‌شود، ادامه داد: بنابراین برای جذب گردشگران داخلی و خارجی باید زیرساخت‌های مناسبی در نظر گرفته شود تا زمانی که ارزیابان یونسکو در شهریورماه برای بازدید به یزد سفر می‌کنند، جای اما و اگر برایشان باقی نماند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس، ثبت جهانی قناتها و کویر و ثبت جهانی بافت تاریخی یزد را مواردی دانست که یزد با آن در حال حاضر روبه‌رو است و باید به صورت ویژه در ارتباط با آن تلاش شود.

درپایان این جلسه نامه های ارجاعی به صحن شورای مورد بحث و بررسی قرار گرفت.