اقتدار اجرائيات اداره اجرائيات شهرداري

اقتدار اجرائيات اداره اجرائيات شهرداري

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر يزد

در دويست و هشتاد و سومين جلسه علني شوراي اسلامي شهر يزد موضوع اقتدار اداره  اجرائيات شهرداري با حضور حبيبي مدير كل دادگستري ، سردار كاكاوند  فرمانده انتظامي استان و جمعي از معاونين ، عظيمي زاده شهردار و سيف الديني رئيس اداره اجرائيات شهرداري  مورد بحث و بررسي جدي قرار گرفت.

حجت الاسلام عباس زارع رئيس شوراي اسلامي شهر يزد در اين جلسه ضمن عرض خيرمقدم به مدعوين و تشكر از حضورشان در جلسه امروز، اظهاراميدواري كرد:  با تعامل و همكاري بين بخشي بتوانيم در زمينه اجرائيات شهرداري و توانمند كردن اين اداره در جهت خدمت به مردم و  داشتن شهري زيبا و قانونمند اقدامات و برنامه هاي  مناسبي را ارائه دهيم.

در ادامه هريك از اعضاي شوراي اسلامي شهر يزد نقطه نظرات و پيشنهادهاي خود را در اين زمينه ارائه نمودند وهمچنين موضوعات و مشكلاتي كه در مسير اقتدار واحد اجرائيات شهرداري در برخورد با متخلفين وجود داشت  با بحث و تبادل نظر بين مدعوين و اعضاي شورا، مورد جمع بندي قرار گرفت.

دكتر حبيبي مدير كل دادگستري استان هم با اشاره به اينكه اولويت در اجرائيات بايد پيشگيري و مقابله باشد، افزود: اداره اجرائيات بايد با برنامه ريزي مناسب قبل از اينكه تخلفي در شهر رخ دهد  با حضور به موقع از وقوع آن جلوگيري كند.

سردار كاكاوند هم ضمن تبريك اعياد شعبانيه گفت: انضباط شهري براي ما بسيار مهم مي باشد و اين نوع انضياط در شهر ، نوعي امنيت را ايجاد خواهد كرد كه به نفع مردم خواهد بود و نيروي انتظامي استان آماده همكاري با اداره اجرائيات جهت برقراري انضباط شهري در شهر مي باشد.

در نهايت مقرر گرديد كه در زمينه اقتدار واحد اجرائيات شهرداري،  كارگروهي متشكل از دادگستري، فرمانده انتظامي ، شهرداري و شوراي شهر و همچنين بهزيستي تشكيل شود و مشكلات بصورت تخصصي در اين كارگره مطرح و نسبت به رفع آنها اقدام جدي شود.

همچنين در جلسه علني امروز، كليات موضوع طرح تفضيلي شهر يزد ، علارغم دعوت شوراي اسلامي شهر يزد از كارشناسان اداره مسكن و شهرسازي استان براي بررسي دقيق و عدم حضور اين كارشناسان در جلسه، با توضيحات شايق عضو شوراي اسلامي شهر يزد مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

گفتني است كه طرح تفصیلی جدید شهر یزد به عنوان دومین طرح تفصیلی این شهر، اواخر سال92 با همکاری کارشناسان و مشاوران مربوطه و اعضای شورای شهر یزد تهیه و برای تصویب به کمیسیون ماده 5 استان ارسال شد اما با توجه به مشکلات طرح به ویژه تغییر وسعت بافت تاریخی در این طرح، تصویب آن به درازا کشید.

طرح یادشده شامل 2 بخش نقشه‌ها و ضوابط و مقررات است که نقشه‌ها شامل کاربری‌ها، پهنه‌بندی‌ها، عرض گذرها، تقسیمات شهری است و ضوابط نیز چارچوب قوانین و مقررات شهرسازی را مشخص کرده است.

به گفته حجت الاسلام زارع رئيس شوراي اسلامي شهر يزد در تدوین ضوابط طرح تفصیلی شهر یزد سعی شده است که در کنار توجه به درخواست‌های مردمی ‌و اعمال مقررات مربوط، همه درخواست‌های مردمی ‌نیز پوشش داده شود و در مجموع ضوابط جامعی جمع‌بندی شده است که مسائل و مشکلات شهرسازی فعلی را رفع خواهد کرد.