افزایش هشت درصدی تعرفه عوارض 96 در یزد

افزایش هشت درصدی تعرفه عوارض 96 در یزد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد

با افزایش تقریبی هشت درصدی عوارض سال 96 شهر یزد، کار بررسی این موضوع پس ازنشست های  مختلف  در کمیسیون برنامه و بودجه و ارجاع به صحن شورا و بررسی مجدد آن به کار خود پایان داد.

پیش از این شهرداری یزد لایحه پیشنهادی تعرفه عوارض سال 96 را با  15درصد افزایش نسبت به سال گذشته  به شورای شهر ارسال کرده بود که بعد از ورود این لایحه به صحن علنی شورای اسلامی شهر یزد،‌طبق نظر اعضای شورا برای سال 96 تعرفه عوارض کاهش و  بر مبنای ارزش املاک تعیین و هشت درصد افزایش یافت.

در همین راستا سید علی محمد پاک نژاد عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر یزد در مورد افزایش تعرفه تابلوهای سطح شهر یزد افزود: طبق مصوبه شورای شهر تابلوهای نصب شده در پشت بام ها ممنوع اعلام شد و عدم پرداخت عوارض  تابلوهای شناسایی سر در املاک تجاری از یک متر و سی سانت به دو متر افزایش پیدا کرد.

همچنین رئیس کمیسيون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر یزد در مورد مصوبه مربوط به پروانه های شهرسازی،‌ اظهار کرد: افزایش مدت پروانه از یک سال به دوسال و غیر قابل تمدید بودن پروانه های صادر شده از جمله اقدامات انجام شده در این حوزه است.

وحید رضا خباززاده یزدی با اشاره به این که از این پس پروانه های شهرسازی از مهلت شش ماهه برخوردار خواهند بود، گفت: متقاضیان دو سال بعد از صدور پروانه شهرسازی مهلت دارند که نسبت به دریافت پروانه ساختمانی اقدام کنند و از تعرفه عوارض بودن پرداخت مابالتفاوت بهره مند شوند.

همچنین حجت الاسلام شیخ عباس زارع رئیس شورای اسلامی شهر یزد در پایان بررسی عوارض سال 96 شهرداری،  عوارض را یکی از اصلی ترین و پایدارترین درآمد شهرداری دانست و بیان کرد: عوارض اصلی ترین آیتم تأمین هزینه های ساخت و نگهداری شهر محسوب می شود.