اختصاص یک میلیارد و 200 میلیون تومان ویژه مناسب سازی فضای شهری

اختصاص یک میلیارد و 200 میلیون تومان ویژه مناسب سازی فضای شهری

رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر یزد در یکصد و هفدهمین جلسه این کمیسیون با اشاره به ضرورت هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی برای ساماندهی امور معلولین در یزد، اظهار کرد: در بحث معلولین نباید نیاز جامعه هدف فدای منافع سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی شود.

سپنتا نیکنام افزود: شورا در بودجه سال آینده شهرداری یزد یک میلیارد و 200 میلیون تومان ویژه مناسب سازی فضای شهری اختصاص داده است.

وی ایجاد زیرساخت‌های لازم‌ برای رفت و آمد معلولین را ضروری دانست و بیان کرد: همانطور که شهرداری برای شهروندان سالانه 21 میلیارد تومان سوبسید و هزینه ایاب و ذهاب پرداخت می‌کند، برای شهروندان دارای معلولیت هم سوبسید لازم را پرداخت خواهد کرد.

رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری مناسب‌سازی یک سری از اتوبوس‌های حمل و نقل عمومی را از جمله اقدامات انجام شده توسط شهرداری عنوان کرد و گفت: طبق مصوبه شورای شهر جابجایی افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید در سطح شهر یزد رایگان انجام می‌شود.

وی در ادامه آموزش شهروندی برای رعایت حقوق معلولین جسمی حرکتی و نابینا را ضروری دانست و بیان کرد: به منظور ارتقای سطح فرهنگ عمومی، در ایام نوروز بخشی از بافت تاریخی یزد به موضوع ویلچر سواری اختصاص داده می‌شود.

نیکنام در پایان خاطرنشان کرد: ساماندهی فضای شهری برای ارائه خدمات به معلولین نابینا از دیگر اقدامات در دستور کار این کمیسیون است.