اخبار شورای اسلامی شهریزد

اخبار شورای اسلامی شهریزد
در جلسه شورای اسلامی شهریزد مطرح شد
رفع سریعترمشکلات مربوط به قبوض نوسازی
به گزارش سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد – اعضای شورای اسلامی شهر یزد در مورد مشکلات موجود در قبوض نوسازی را در سیصد و هفدهمین جلسه شورا مطرح و از شهردار و مدیرعامل سازمان آماروفناوری شهرداری توضیحات و علت بی دقتی در تنظیم قبض عوارض نوسازی و سایر مواردی که شهروندان در این رابطه اعلام داشتند را جویا شدند و شهرداری را مکلف به رفع هر چه سریعتر مشکلات موجود نمودند.
ضمناً در خصوص افرادی که مدعی پرداخت عوارض نوسازی خود درسالهای قبل بوده اند به شهرداری توصیه گردید در کلیه مناطق شهرداری افرادی جهت رسیدگی به این موضوع تعیین تا به ادعای مردم در این زمینه رسیدگی گردد.
شایان ذکر است شهرداری متعهد گردید در راستای رفاه حال شهروندان ،  عوارض نوسازی  را از طریق خودپرداز کلیه بانکها و شعبات انها و  سایر روشهای الکترونیکی به نحو مناسبی قابل پرداخت باشد.
حضور مدیرکل صداوسیمای استان در جلسه شورای اسلامی شهر یزد
به گزارش سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد - در راستای افزایش تعاملات هرچه بهتر مابین صدا وسیمای استان و شورای اسلامی شهر و شهرداری یزد مدیر کل صدا و سیما استان در جلسه شورا حضور و مسائل مربوطه مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.
سپس مقرر گردید در جهت راه اندازی رادیو شهر ، شهرداری نسبت به تخصیص آن مکان مربوطه همراه با آماده سازی اقدام نموده و در اختیارصدا و سیمای مرکز یزد قرار دهد تا صدا وسیما نسبت به تجهیز آن اقدام نماید و از این طریق بتوان با مردم ارتباط معقول و مناسبی برقرار نمود.
همچنین مدیرکل صدا وسیما در خصوص مباحث فرهنگی اعلام کرد صدا وسیما در این مورد آماده هرگونه همکاری با شورا و شهرداری می باشد.
بازدید اعضای شورای اسلامی شهر یزد از پایانه جدید مسافربری
به گزارش سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد – در راستای رفع مشکلات موجود در پایانه جدید مسافربری و بهینه کردن امورو مشکلات مربوط به پیشرفت امور پایانه جدید ، هشتادو ششمین جلسه کمیسیون خدمات شهری حمل ونقل وترافیک شورای اسلامی شهر یزد در پایانه جدید مسافربری تشکیل گردید اعضای این کمیسیون ضمن تشکر و قدردانی از فعالیت معاونت حمل ونقل وترافیک و مدیرعامل سازمان پایانه مسافربری شهرداری مشکلات مربوطه مورد بحث وتبادل نظر قرار گرفت.
سپس نصب تلویزیون شهری در محل پایانه، رفع عیوب کامل پایانه جدید توسط شهرداری،تسریع در ایجاد مجتمع بین راهی و انجام تبلیغات محیطی در پایانه ، تلاش در جهت جذب مشارکت در پایانه مورد تصویب کمیسیون قرار گرفت.
دیدار بانوان فعال استان با نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه یزد
خانمها زهرا حیدری و سیده حمیده وزیری عضو شورای اسلامی شهر یزد به اتفاق بانوان فعال استان با نماینده مقام معظم رهبری و امام جمعه یزد دیدار و مسئول امور بانوان استانداری و دیگر بانوان ضمن ارائه گزارشات فعالیتهای مربوط به بانوان در استان مسائل و مشکلات بانوان استان را مطرح نمودند.
حجت الاسلام صدوقی امام جمعه یزد در این دیدار ضمن ارج نهادن به مقام زن ، تحکیم خانواده را در گرو تربیت و پرورش صحیح دانستند و از بانوان فعال استان خواستار فرهنگسازی در جهت حفظ ارزش های زنان در اسلام شدند و خبر دادند: بانوان استان می توانند با هماهنگی از حسینیه ما استفاده نمایند.
در این دیدار زهرا حیدری عضو شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به تبریک سی و یکمین سالروز پیروزی انتقلاب اسلامی ایران و ضمن اعلام این خبر تصویب ایجاد مشاور بانوان در شهرداری یزد تصریح کردند: قرار است با اهدا زمین توسط یکی از خیرین بزرگوار در میدان نماز اولین مجتمع فرهنگی در شهر تاسیس گردد.
سیده حمیده وزیری نائب رئیس شورای اسلامی شهر یزد ضمن تبریک ایام ا... دهه فجر و تشکر و سپاس از برگزاری این دیدار و از وعاظ محترم خواستار راهنمایی نمودن مردم در راستای فرهنگسازی مهارتهای زندگی ، ایثار و گذشت به ویژه در خانواده جوان شد و توصیه کرد: چند مکان از جمله حسینیه ها و مساجد در هنگام فراغت جهت برگزاری جلسات مرتبط با حقوق زنان و فرهنگسازی در اختیار بانوان فعال استان قرار گیرد.