اخبار شوراي اسلامي شهر يزد

اخبار شوراي اسلامي شهر يزد
بازدید اعضای کمیسیون عمران توسعه شورای اسلامی شهر یزد از پایانه جدید مسافربری
اعضای کمیسیون عمران توسعه شورای اسلامی شهر یزد به اتفاق معاون عمرانی ، معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری ، مدیر عامل سازمان پایانه مسافر بری و پیمانکار آن از پایانه جدید مسافربری یزد بازدید نمودند.
به گزارش سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد – در این بازدید مشکلات پایانه بررسی پس از بحث و تبادل نظر با تایید معاون عمرانی و به گفته مدیر عامل سازمان پایانه مسافربری مقرر گردید در تاریخ 15 دیماه سالجاری پایانه مسافربری فعلی تعطیل و فاز دوم پایانه جدید مسافربری به بهره برداری برسد.
ایشان در پایان عنوان نمود: با توجه به انتقال کلیه خدمات پایانه مسافربری فعلی از 15 دیماه سالجاری به پایانه جدیدمسافربری ، شهروندان گرامی می توانند از تاریخ مذکور به پایانه مسافربری فعلی مراجعه ننمایید. 
اعضای شورای اسلامی شهر یزد ضمن مخالفت نسبت به بهره برداری از فاز 2 پایانه جدید مسافربری در 15 دیماه به علت سرما و عدم راه اندازی امکانات گرمایشی و همچنین نبود پمپ بنزین ، کارواش و گازوئیل پیشنهاد نمودند: فاز دوم این پایانه در دهه فجر به بهره برداری برسد.
بازدید عضو شورای اسلامی شهر یزد از کوچه های لب خندق
به گزارش سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد – با توجه به درخواست و شکایت مردم محله لب خندق به علت پارک کردن اتومبیلهای بازاری ها و مردم در کوچه های این محله، وحید رضا خباززاده یزدی از این محله بازدید و گزارش آن را به شورای شهر اعلام نمود . براساس گفته نماینده این محله، مالک یک باب خانه قدیمی جهت احداث پارکینگ اعلام آمادگی نموده پس از مطرح شدن در شورای شهر و آماده شدن طرح آن امید است شاید شاهد احداث پارکینگ طبقاتی در این محله باشیم.
حضور سردار طلایی عضو شورای اسلامی شهر تهران در جلسه شورای اسلامی شهر یزد
سردار طلایی عضو و رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران جهت مشاهده چگونگی انجام امور شورای اسلامی شهر یزد با دعوت اعضای این شور در جلسه شورای شهر یزد حضور یافته و مطالبی را در خصوص مدیریت یکپارچه شهری ، تنگناها و مشکلات فراروی شوراها و راههای برون رفت از آن ، تجمیع انتخابات شوراها و ریاست جمهوری و بررسی آسیب های اجتماعی و توجه بیشتر شورا ها در جهت رفع مشکلات و معضلات فرهنگی جامعه ،برنامه ریزی پنج ساله برای شورا و شهرداری تهران جهت توسعه و نیازهای شهر عنوان نمود.
به گزارش سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد – در ابتدا محمد فقیه خراسانی رئیس شورای اسلامی شهر یزد ضمن خیرمقدم گویی و تبریک اعیاد قربان و غدیرخم گفت: اعضای شورای اسلامی شهر تهران که منتخب جمع کثیری از مردم هستندشایسته احترام و الگوی سایر شوراهای اسلامی شهر های کشور به شمار می آیند که عملکرد و فعالیت آن شورا در زمینه های فرهنگی ، اجتماعی و عمران و آبادانی قابل تقدیر است.
وی اظهارامیدواری نمود که بتوان باوجودآقای مهندس چمران ریاست محترم شورای شهرتهران و شورای عالی استانها مسائل ومشکلات مربوط به شوراهابه دولتمردان جهت توجه بیشتر و دادن اختیارات به شوراهاجهت کارهای اجرایی انعکاس داده شود وچون شوراها نمایندگان و منتخبین خود مردم هستند باید مسائل و مشکلات آنان به هرنحوکه می شود حل وفصل گردد.
درادامه اعضای شورای اسلامی شهر یزد مواردی درخصوص چگونگی مکاتبات وارسال لوایح شهرداری وبررسی های آن ، برگزاری ملاقاتهای مردمی، اقدامات صورت گرفته درجهت رسیدن به مدیریت واحدشهری،همکاری بارسانه های ملی و غیره را مطرح نمودند.
سپس سردار طلایی عضو شورای اسلامی شهر تهران ضمن تقدیر وتشکر از اعضای شورا به خاطر برپایی این جلسه و همچنین تبریک عید غدیر خم اظهار داشت: علیرغم وجود یکسری از مسائل و مشکلات در قانون شوراها تاکنون در این سه دوره ، شوراها توانستند دوره تکامل خود را سپری نمایند و بیشتر مورد توجه مردم قرار گیرند و جایگاه و شخصیت شوراها را بشناسند و حتی با ارتباط نزدیک با نمایندگان مجلس شورای اسلامی مسائل و مشکلات مطرح و حل وفصل نمایند. 
وی همچنین ازاعضای شورای اسلامی شهریزدجهت بازدید از امور اداری و پروژه های عمرانی شورای شهر تهران دعوت نمود.
تشکیل کمیته بانوان در شهرداری یزد
مراسم معارفه خانم منصوری رئیس کمیته بانوان شهرداری یزد باحضوردکترزهراحیدری عضو شورای اسلامی شهر، مدیر عامل سازمان پارکها وفضای سبزوخانمهای کارمند شهرداری یزد برگزار و این کمیته به صورت رسمی کار خود را آغاز نمود.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری یزد- دکتر زهرا حیدری عضو شورای اسلامی شهر یزد در این مراسم ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیرخم و نیز میلاد امام علی نقی (ع) براثبات وارتقاءجایگاه زن مسلمان در جهان امروز تاکید و تصریح کرد: این کمیته می تواند با ارائه طرح های راهبردی و کاربردی و نیز برنامه ریزی جامع و دراز مدت در راستای ارتقاءامکانات اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و... برای زنان یزدی ، با دیگر شهرهای کشور رقابت نماید.
وی با اشاره به فرمایش امام خمینی (ره) در خصوص جایگاه زنان ، رشد جامعه را در گرو رشد و ارتقاء زن که مربی و رکن اساسی جامعه است، دانست و همچنین از کمیته بانوان شهرداری خواستار پیگیری جدی برای ایجاد 4 پارک در چهار منطقه سطح شهر برای بانوان ، نصب و تجهیز برخی پارکها به وسایل بدن سازی برای بانوان شد.
خانم منصوری رئیس کمیته بانوان شهرداری ضمن تبریک ولادت حضرت امام محمد نقی هادی (ع) و غدیرخم ، ارتقاءسطح آگاهی زنان در زمینه های مختلف،توسعه مشارکت زنان درعرصه های مختلف فرهنگی اجتماعی،تقویت نقش مدیریتی وتربیتی بانوان درترویج فرهنگ اسلامی در زمینه تربیت فرزندان ورفتارباهمسر،ارتقاء مهارتهای شغلی زنان از طریق آموزش، کاربردی کردن اصلاح الگوی مصرف ، پیگیری و اقدام جهت توسعه مراکز تفریحی ورزشی فرهنگی هنری و...ویژه بانوان باهمکاری وهماهنگی ارگانهای مسئول بررسی وارزیابی جایگاه زنان درمحیط اجتماعی شهر و بررسی وضعیت اشتغال و مشکلات آنان و ارائه راهکارهای پیشنهادی را از جمله اهداف این کمیته عنوان نمود.