اخبار شوراي اسلامي شهر يزد

اخبار شوراي اسلامي شهر يزد
مناسب سازی سطح شهر در دستورکارشورای اسلامی شهر یزد قرار گرفت
اعضای شورای اسلامی شهر یزد در جمع مدیر کل سازمان بهزیستی استان و معلولین قطع نخاع ضمن خیرمقدم گویی به آنان قول مساعد دادند تا نسبت به مناسب سازی سطح شهر تدابیری اندیشیده شود.
به گزارش سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد – مدیرکل سازمان بهزیستی استان یزد با ارائه گزارش عملکرد سازمان و با بیان اینکه درسال گذشته 950 مورد کودکان معلول در استان متولد شدند تصریح کرد: در استان حدود 700 -800 نفر معلول شدید وجود دارد که نیازمند آسایشگاه مجهز می باشند که برای این امر همت مسئولین استان را می طلبد. 
معلولین حاضر در جلسه سد معبر پیاده روها، راههای دسترسی معلولین به پارکها و اماکن اداری و تجاری، استفاده از اتوبوس و قطار پر بودن پارک ویژه جانبازان و معلولین توسط رانندگان عادی نامناسب بودن ساختمانهای مطب پزشکان ، نبود مکان مناسب برای جمع شدن معلولین ، نامناسب بودن مناسب سازی سطح شهر از جمله مشکلات خود در سطح شهر عنوان نمودند.
معلولین از شورای شهر خواستار تصویب ایجاد آژانس خاص معلولین ، اختصاص برچسب جانبازان به معلولین ، تخصیص ایستگاه اتوبوس خاص به معلولین ، تخصیص مکان مناسب جهت تشکلهای معلولین ، تخصیص پارک خاص معلولین شدند.
اعضای شورای شهرنیزبرای پیگیری موضوعات فوق ازآنان خواست درخواست کتبی خودراجهت پیگیری مواردمذکور ارائه دهند.
عدم تخصیص اعتبار از سوی سازمان دهیاریها و شهرداریهای کشور به شهرداری یزد
رئیس شورای اسلامی شهر یزد در جلسه شورا از عدم تخصیص اعتبار ده میلیارد ريال به شهرداری یزد از سوی سازمان دهیاریها و شهرداریهای کشور به علت عدم راه اندازی کامل کارخانه کمپوست خبرداد و افزود : در این راستا بایستی جلسه ای با شرکت تراکتورسازی تبریز برگزار تا هر چه سریعتر با رفع مشکلات آن این کارخانه به صورت کامل راه اندازی شود.
وی از شهردار خواست باتوجه به مشکلات ایجاد شده پس از باران اخیر در تقاطع غیرهمسطح معلم این مشکلات هر چه سریعتر رفع گردد.
اختصاص جوایز ویژه به پرداخت کنندگان خوش حساب عوارض
به استناد ماده 9 آئین نامه اجرائی نحوه وضع و وصول عوارض توسط شوراهای اسلامی مصوب 1375 موارد ذیل مورد تصویب شورای اسلامی شهر یزد قرار گرفت:
-                مؤدیانی که عوارض ملک تجاری ،اداری و غیرو (به جز مسکونی) خود را تا تاریخ 28/12/88 به صورت نقدی پرداخت نمایند مشمول 20درصد تخفیف خواهند شد.
-                مؤدیانی که عوارض ملک مسکونی خود را تا تاریخ 28/12/88 به صورت نقدی پرداخت نمایند مشمول 25 درصد تخفیف خواهند شد.
-                مؤدیانی که بابت پرداخت عوارض خود به شهرداری چک تسلیم نموده اند، در صورت پرداخت کل بدهی به صورت نقدی ، به نسبت چک نزد شهرداری که سررسید آن از 1/1/89 به بعد می باشد،مشمول تخفیفات موارد فوق خواهند شد.
-                مؤدیانی که قسمتی از بدهی خود را قبل از ابلاغ مصوبه شورا پرداخت کرده اند تخفیفات موارد اول ودوم شامل هرمقدار از تتمه بدهی آنها که نقداً پرداخت گردد می شود مشروط به آنکه بدهی مربوط به سال 89 و بعد از آن باشد.
-                به تعداد 88 نفر از مؤدیانی که عوارض نوسازی املاک خود را تا تاریخ 22 بهمن سال 88 پرداخت نمایند به قید قرعه (براساس کد نوسازی) جوایزی از قبیل سه دستگاه پراید (هر مورد 75 میلیون ريال) و 6 کمک هزینه حج عمره (هر مورد5 میلیون ريال) و 12 مورد کمک هزینه سفر به عتبات عالیات (هرمورد3 میلیون ريال) و 9 مورد کمک هزینه سفر به سوریه (هر مورد 2 میلیون و 500 هزار ريال ) و 58 مورد کمک هزینه سفر به مشهد مقدس ( هر مورد 1 میلیون ريال ) ، جمعاًمبلغ 371 میلیون و 500 هزار ريال داده شود.
تبصره 1 : اعمال تخفیفات فوق مشروط به پرداخت نقدی جرایم ناشی از آرای کمیسیون ماده صد خواهد بود.
تبصره2 : تاریخ اجرای مصوبه شورا از تاریخ ابلاغ آن به شهرداری می باشد و عطف به ماسبق نخواهد شد.
تبصره3 : تخفیفات فوق مشمول جرایم آرای کمیسیون ماده صد و آرای کمیسیون ماده 77 قانون شهرداری و عوارض نوسازی نمی گردد.