هفتادمین جلسه پنجمين دوره شورای اسلامی شهریزد


صورتجلسه هفتادمین جلسه شورای اسلامی شهریزد

 

 

 

 

 

هفتادمین جلسه شورای اسلامی شهریزد(عادی) باتلاوت آیاتی ازکلام ا...مجید درساعت8/30 صبح روز چهارشنبه مورخ 97/03/02 با حضور اکثریت اعضاء تشکیل گردید :  

درابتدا ریاست شورا باسلام و صلوات بر محمد وآل محمد(ص)، و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، فرارسیدن سالروز حماسه تاریخی و بزرگ دوم خرداد و حضور ملت شریف ایران در پای صندوقهای رأی و انتخاب دولت اصلاحات توسط مردم و شکل گیری شورای های اسلامی درآن دولت و نیز موفق ترین دولت در مسائل اقتصادی، اشتغالزایی و سایر شاخص های دیگر و توجه آن دولت به قانون گرایی و علم گرایی مبتنی بر کار کارشناسی و همچنین آزادی تشکلها و احزاب تبریک عرض نمود . وی در ادامه با گرامیداشت فرارسیدن سالروز فتح خرمشهر روز مقاومت، ایثار و پیروزی، ابراز امیدواری نمود تا همه ملت ایران با وحدت و انسجام بیشتر بتوانیم در شرایط حساس فعلی کشور در مقابل دشمنان بی رحم به این نظام و انقلاب ایستادگی و نگذاریم کوچکترین آسیبی به میهن عزیز اسلامی وارد نمایند . سپس ایشان با عرض تسلیت سالروز وفات حضرت خدیجه (س) همسر شجاع و صبور پیامبرگرامی اسلام از خداوند متعال خواست ما را جزء محبین و دوستدار اهل بیت (ع) قرار بدهد.

وی در ادامه لوایح ارجاعی از سوی شهرداری و ارجاع آن به کمیسیون های مربوطه از جمله افزایش نرخ قرارداد نیروی انتظامی در جهت همکاری با اداره اجرائیات شهرداری و نیز اصلاح اساسنامه صندوق ذخیره کارکنان شهرداری جهت اطلاع اعضای شورا قرائت نمود.

درادامه جلسه و با توجه به هماهنگی های به عمل آمده قبلی آقای فعالی معاون برنامه ریزی وتوسعه سرمایه انسانی شهرداری به اتفاق دکتر حسن دهقان دهنوی و آقای شبانی کارشناس آن حوزه در جلسه شورا حضور یافتند و درخصوص اقدامات و فعالیت های صورت گرفته تاکنون توسط آن معاونت بابت تدوین برنامه استراتژی شهر و شهرداری و چگونگی مراحل تدوین آن برنامه توضیحات کامل و جامعی ارائه و بحث وتبادل نظر گردید و نیز با توجه به درخواست ارسالی از سوی شهرداری جهت معرفی نمایندگان شورا درآن کارگروه مقرر شد هریک از کمیسیون های داخلی شورا نفرات خود را جهت حضور کارگروههای مورد درخواستی معرفی نمایند.

درادامه جلسه و با توجه به حضور آقای مشایخی و نوری نمایندگان شهرداری، لایحه شهرداری بابت تعیین ارزش معاملاتی ساختمان دراجرای تبصره 11 ماده صد قانون شهرداریها مطرح که با توجه به  بررسیهای صورت گرفته با حضور مسئولین مربوطه درکمیسیون عمران و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر ونظرموافق اعضا در نهایت مقرر گردید ابتدا موضوع با حضور آقای مهندس صادقیان معاون محترم عمرانی استانداری و آقای حبیبی مدیر کل محترم دادگستری مورد بررسی و چنانچه پیشنهادهای کمیسیون عمران مورد تأئید آنان بود مجدداً در صحن علنی مطرح و صورتجلسه گردد.  

مصوبات :

تحقیق و تفحص درباره  پل های عابر پیاده مکانیزه

 

1- پیرو بند سه صورتجلسه مورخ 96/7/22 این شورا مبنی بر تشکیل کمیته ای جهت تحقیق و تفحص در ارتباط با ساخت و بهره برداری از پل های عابره پیاده مکانیزه توسط شهرداری، گزارش تهیه شده از سوی آن کمیته بابت قراردادهای منعقده از سوی شهرداری با پیمانکاران مربوطه توسط سرکار خانم عامری نماینده آن کمیته در جلسه علنی شورا مطرح که پس از ارائه توضیحات کامل و جامع از سوی ایشان و پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق موارد به شرح زیر مورد تصویب قرار گرفت :

الف- مقرر گردید شهرداری ظرف مدت یکماه، لایحه روند اصلاحی و تعریف کار را به شورا ارسال نماید و از آن زمان به بعد بر اساس لایحه تصویبی اقدام تا مشکلات مجدداً پیش نیاید.  

ب- مقرر گردید شهرداری نسبت به منعقد نمودن قرارداد تبلیغاتی پل های عابرپیاده از هم اکنون تا تصویب مصوبه بند الف اقدام وهرگونه تصمیم راطی لایحه ای به شورا جهت تصویب نهایی ارسال نماید.

ج- باتوجه به برطرف شدن موانع شهرداری برای عقد قرارداد از این زمان مقرر شد توافقهای قبلی از زمان تصویب طرح  تحقیق و تفحص به شورا ارائه تا بر اساس نظر شورا اقدام شود.

د- مقرر گردید شهرداری ظرف مدت سه ماه سیاست های کلی تبلیغات شهری خود را به شورا ارائه تا تصمیم مناسب اتخاذ شود.

هـ -مقرر گردید یک نسخه از گزارش تهیه شده فوق طی نامه ای به مدیریت بازرسی و پاسخگویی به شکایات شهرداری و هم چنین به هیأت رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان در استانداری ارجاع شود.

جلسه با ذكرصلوات درساعت 11/30 خاتمه يافت.