شوراي اسلامي شهر يزد

مهدي كاشفي زاده


رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر یزد:

تلاش برای زیباسازی شهر 

 

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر یزد با بیان اینکه حوزه خدمات شهری یکی از گسترده‌ترین حوزه‌های شهرداری و شورای شهر است، می گوید: این حوزه دارای چندین بخش است که اگر کوتاهی در یک بخش صورت گیرد ممکن است آشکارا شاهد آثار این کم کاری خواهیم بود.

«مهدی کاشفی زاده» با اشاره به به فعالیت های شهرداری برای نظافت و پاکیزگی شهر می گوید: توجه شهرداری به نظافت معابر و پیاده روها افزایش یافته است. در گذشته پاکبان ها، تنها پیاده رو ها را جارو می زدند ولی در حال حاضر باید تمام نقاط شهر از جمله باغچه ها را نیز پاکیزه کنند تا شهری پاکیزه تر داشته باشیم.

وی ادامه می دهد: همچنین نظافت پارک ها و سرویس بهداشتی ها نیز بر عهده پیمانکاران جمع آوری زباله قرار داده شده تا نظافت آنها ارتقا یابد. از طرفی پیمانکاران را موظف کردیم از ماشین‌های جمع آوری زباله یکدست با امکان جمع آوری شیرابه ها را به خدمت بگیریم.

وی با اشاره به خرید 4 ماشین کاپرا توسط شهرداری می افزاید: این ماشین ها برای گشت زنی و نظارت بر نحوه تخلیه نخاله های ساختمانی خریداری شدند که تاکنون از چند ده مورد تخلیه غیر مجاز نخاله جلوگیری شده است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و عضو کمیسیون‌های فرهنگی و شهر هوشمند، درباره دیگر اقدامات انجام شده برای ارتقای خدمات رسانی به شهروندان در شورای پنجم شهر یزد از اجرای طرح دوام برای مقابله با بلایای طبیعی و ایجاد آمادگی در بین شهروندان به ویژه در بافت تاریخی اشاره کرد.

وی درباره طرح دیگر شورای شهر می‌گوید: قرار است تمامی باغات سطح شهر را خریداری کرده و به پارک تبدیل کنیم.

وی می گوید: شعار شهردار و شورا در این است که ساختمان های ما در لا به لای درختان پنهان شود و برای آن نیز تلاش داریم و برنامه ریزی نیز کرده ایم که امیدواریم با همکاری مسئولان پیگیری شود.

کاشفی زاده درباره اقدامات انجام شده برای توسعه فضای سبز شهر نیز  می‌گوید: برای تحقق اهداف برنامه تا افق 1404 ، باید نزدیک به 600 هکتار فضای سبز جدید در شهر ایجاد شود  که با توجه به بحران اب، اگر قراردادی که در زمینه استفاده از پساب برای آبیاری فضای سبز داریم، محقق شود، شاهد موفقیتی مناسب در این زمینه خواهیم بود.

رئیس کمیسیون خدمات شهری به اقدامات انجام شده از سوی شهرداری برای ساماندهی دست فروشان شهری نیز اشاره کرد و افزود: دستفروشان بر اساس قانون به جای فروش اجناس ساخت کشور چین باید به فروش صنایع دستی و تولیدات خانگی بپردازند که در این زمینه با همکاری مراجع قانونی، از فروش اجناس غیرقانونی جلوگیری کرده ایم.

وی ادامه داد: همچنین 3 نقطه در سطح شهر را برای استقرار دستفروشان و همچنین برگزاری روز بازارها و شب بازارها تعیین کرده ایم که دستفروشان در حال فعالیت هستند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد همچنین به اقدامات سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری یزد برای تامین تجهیزات اتش نشانی اشاره کرد و افزود: با توجه به ساختمان سازی‌های مرتفع، با برنامه ریزی ‌های انجام شده یک دستگاه نردبان 56 متری برای شهرداری خریداری شد.

وی ادامه داد: از دیگر اقدامات برای تجهیز ناوگان اتش نشانی شهر، خرید یک عدد ماشین آتش نشانی با اعتبار نزدیک به 40 میلیارد ریال بوده است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد درباره سرانجام کارخانه کمپوست نیز اظهار کرد: ساماندهی کارخانه کمپوست از جمله فعالیت های دیگر شورای شهر است تا زباله های خانگی در این زمینه مصرف رسیده و مدیریت شود.

وی گفت: شهرداری درحال حاضر خواستار فسخ قرارداد با پیمانکار کارخانه کامپوست شده است و در حال حاضر برگه فسخ قرارداد در حال بررسی است.