شوراي اسلامي شهر يزد

غلامعلي سفيد


تدوین برنامه 5 ساله شهرداری یزد برای اولین بار

رئیس شورای اسلامی شهر یزد با تاکید بر اینکه مبنای کار پنجمین دوره شورای اسلامی شهر یزد، مباحث فرهنگی است، اظهار کرد: شورای جدید با رویکرد فرهنگی روی کار آمده است چرا که فرهنگ از ضروریات جامعه است.

«غلامعلی سفید» ادامه داد: توجه به اخلاقیت، فرهنگ اصیل یزدی‌ها، خوشنامی و انصاف یزدی‌ها، توجه به فرهنگ برای توسعه گردشگری، توجه به فرهنگ پیاده‌روی و غیره باید در جامعه حفظ شده و تسری یابد.

وی افزود: شورای شهر همچنین توجه ویژه‌ای به جلب مشارکت شهروندان دارد و با رسیدگی به امور مردم در این مدت کوتاه، همراهی خود را به انها اثبات کرده است از این رو شاهد افزایش مشارکت مردم با شهرداری و شورای شهر هستیم.

رئیس شورای شهر گفت: یکی دیگر از اقدامات شاخص شورای پنجم شهر یزد، تلاش برای تدوین برنامه 5 ساله شهرداری برای اولین بار است، البته در دوره‌های قبل نیز قدم‌هایی برداشته شده بود، اما محقق نشد.

وی افزود: برای تدوین این برنامه، گروه‌های متخصص از جمله دانشگاهیان، صاحب نظران، اعضای شورای شهر و شهرداری و متخصصان هم گردهم آمده‌اند و قرار است این برنامه با همکاری دستگاه های اجرایی مرتبط تدوین و مصوب شود.

 

تلاش برای جلب رضایت شهروندان

سفید با بیان اینکه این برنامه با رویکرد فرهنگی در حال تدوین است، اظهار کرد: شورای شهر تمام اهتمام خود را به کار گرفته است که توسعه شهر با مشارکت و همراهی مردم اتفاق بیفتد.

وی اضافه کرد: مشارکت مردم مهم‌ترین رکن برای پیشرفت و توسعه شهر است. با اقدامات صورت گرفته در حال حاضر شاهد افزایش مشارکت مردم و استقبال سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در شهر هستیم که نتایج تلاش‌هایی است که برای جلب مشارکت مردم صورت گرفته است.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد بیان کرد: در این مدت تلاش کردیم که امور مربوط به شهروندان که در شهرداری معطل مانده بود را رسیدگی کنیم و شاهد سامان یافتن بسیاری از این امور از جمله مالکان اراضی واقع شده در طرح‌ها بودیم و بعد از گذشت چندین سال توافقات حاصل شد.

وی افزود: برای رفع نیازهای شهروندان نیز گام‌های اساسی برداشته شده است که برای مثال می‌توان به انجام توافقات برای ایجاد یک مجموعه تفریحی و گردشگری مقابل پارک کوهستان اشاره کرد.

سفید تاکید کرد: اعضای شورای شهر در این دوره تلاش کردند که کارهای معطل مانده شهروندان در شهرداری را رفع و رجوع کنند و نارضایتی که از این بابت در بین مردم وجود داشت برطرف شود که این محقق شد و شاهد افزایش همراهی و مشارکت مردم با شهرداری و شورای شهر هستیم.

 

توجه به رونق گردشگری

رئیس شورای اسلامی شهر یزد یکی دیگر از رویکردهای شورای شهر در دوره جدید را توجه به صنعت گردشگری و رونق بافت تاریخی بیان کرد و افزود: با توجه به جهانی شدن شهر یزد شورای شهر ر اولین گام نسبت به تشکیل کمیسیون گردشگری اقدام کرد که مسیر برای تحقق اهداف شهرداری و شورای شهر برای رونق گردشگر در شهر یزد، آماده شود.

وی با اشاره به رویکرد مثبت اعضای شورای شهر به بافت تاریخی، می‌گوید: رسیدگی به نارضایتی مردم ساکن در بافت تاریخی از جمله خیابان مسجد جامع و قیام یکی از اقدامات جدی شورای جدید شهر یزد بود.

سفید توضیح داد: با ایجاد دفتر مشاوره در این خیابان ها و دریافت نظرات کسبه و ساکنان، نارضایتی به حد قابل توجهی کاهش یافته است.

وی افزود: یکی از اهداف شورای اسلامی شهر یزد توجه به بافت تاریخی به نحوی است که باعث نارضایتی شهروندان و ساکنان آن نباشد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات تشکیل کمیسیون‌های شهر هوشمند و نظارت، تلفیق و حقوقی بود و انشاالله به زودی شاهد تغییراتی جدی در این حوزه در شهر یزد خواهیم بود.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد اظهار امیدواری کرد با بررسی بودجه سال آینده در شورای شهر و توجه به نیازهای اصلی از جمله حمل ونقل عمومی، پیاده‌راه سازی و تامین پارکینگ شاهد افزایش رضایت شهروندان از عملکرد شورای شهر باشیم.