صورتجلسه هفتادونهمین جلسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهریزد


صورتجلسه هفتادونهمین جلسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهریزد              

 

 

 

 

 

 

هفتادونهمین جلسه شورای اسلامی شهریزد (فوق العاده) با تلاوت آیاتی ازکلام ا...مجید درساعت16/30 روز شنبه مورخ 97/4/9 با حضور اکثریت اعضاء تشکیل گردید :  

درابتدا ریاست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و آرزوی توفیق روزافزون همکاران، فرارسیدن سالروز شهادت سومین شهید محراب حضرت آیت ا... صدوقی یکی از یاران باوفای حضرت امام دردوران مبارزه با طاغوت و انقلاب و با اشاره به خدمات ارزشمند ایشان در آن دوران به عنوان نماینده حضرت امام دراستانهای همجوار و نیز فرارسیدن ارتحال فرزند برومند ایشان حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمدعلی صدوقی را به بیت شریف آن بزرگواران و همشهریان عزیز تسلیت عرض نمود.

وی درادامه با گرامیداشت فرارسیدن روز صنعت و معدن و با امید به تحقق شعار امسال در شرایط فعلی کشور و توجه مسئولین مربوطه به تولید و اشتغال، حمله ددمنشانه ناوگان آمریکای جنایتکار به هواپیمایی مسافربری جمهوری اسلامی ایران و شهادت مظلومانه جمعی از هموطنان را به ملت قهرمان و شهیدپرور ایران تسلیت عرض نمود.

سپس ایشان گزارشی از جلسه برگزارشده با حضور فرماندار محترم و سایر مسئولین مربوطه جهت ساماندهی اتباع بیگانه جهت استحضار اعضای شورا ارائه نمود.

سپس آقای کاشفی زاده درسخنان پیش از دستور ضمن عرض تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت سومین شهید محراب و فرزندشان ، با اشاره به مسائل و مشکلات کم آبی در یزد خواستار مشارکت و همکاری شرکت آب و فاضلاب با شهرداری در جهت آبیاری فضای سبز از پساب گردید . وی در ادامه از شهرداری خواست بر عملکرد پیمانکاران نظارت بیشتری داشته باشد و همچنین سازوکارهای لازم درجهت تشویق کارکنان درمناطق و سازمانهای وابسته به شهرداری بر ای صرفه جویی در مصرف انرژی داشته باشد .

در ادامه آقای شایق درسخنان پیش از دستور اظهار داشت شهرداری باید با توجه به وضعیت کم آبی و برق و ضرورت صرفه جویی، نظارت و دقت های لازم و بیشتری را به خصوص جهت استفاده پساب در فضای سبز شهری و خاموش نگه داشتن برجهای نوردرمیادین و چراغ های باغ شهر داشته باشد.سپس پیشنهاد نمود شهرداری به دلیل جلوگیری از اتلاف وقت و هرگونه هزینه های اضافی صرفاً نسبت به پروندهایی که با کاربری تجاری جهت صدور رأی به کمیسیون ماده صد ارجاع می شود، اعترض نماید.

سپس آقای عباسی در سخنان پیش از دستور گزارشی از عملکرد کمیسیون عمران شورا و اقدامات صورت گرفته از سوی شهرداری بابت اسکن آسفالت ، تقویت اجرائیات جهت کنترل و نظارت بیشتر بر ساخت و سازها، برون سپاری این موضوع توسط منطقه چهار و باز پیرایی پارک باغ ملی و سایر پارکهای محلی و غیره جهت استحضار اعضای شورا ارائه نمود.

در ادامه جلسه آقای قمی درسخنان پیش از دستور از مطالب و مباحث مطرح شده در جلسه شورای اسلامی شهرستان با حضور فرماندار محترم و سایر مسئولین مربوطه درجهت کم آبی و استفاده از پساب در آبیاری فضای سبز، همکاری مؤسسه کوثر با باروری ابرها،ساماندهی وتقویت قنوات توضیحاتی ارائه نمود و از شهرداری خواست هرچه سریعتر بدلیل نیاز و اهمیت نسبت به تعیین تکلیف گاراژ رضوانی ، گاراژ کنترل و پارکینگ در اختیار تأمین اجتماعی اقدام اساسی به عمل آورد.

وی در ادامه با توجه به درخواست ساکنین محترم مجتمع شهید احمدی روشن مقابل بیمارستان شهید صدوقی از شهرداری خواست نسبت به دسترسی مناسب و ساماندهی آن همکاریهای لازم را با آنان داشته باشد.

سپس آقای ابوترابی از شهرداری خواست در جهت روان سازی ترافیک نسبت به اصلاح هندسی میدان سید حسن نصرا... و همچنین کاهش ترافیک در زیرگذر میدان مهدیه اقدامات لازم و ضروری را به عمل آورد.

در ادامه با توجه به هماهنگی به عمل آمده قبلی اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار محترم همدان در جلسه شورا حضور یافتند که در ابتدا ریاست شورا با عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به میهمانان ارجمند، برای یکایک آن عزیزان در جهت خدمت رسانی صادقانه به مردم آرزوی موفقیت و سربلندی نمود.

سپس آقای مولوی رئیس شورای اسلامی شهر همدان ضمن تقدیر و تشکر از رئیس و سایر اعضای شورا بخاطر برپایی این نشست، با اشاره به سابقه فرهنگی کهن شهر همدان با داشتن بناهای بی بدلیل از جمله بازارها، مسجدجامع ، کاروان سراها و اقدامات خوب و مؤثر آن شورا به خصوص پیاده راه نمودن قسمت هایی از مرکز شهر همدان با اخذ مجوزهای لازم از سوی شورایعالی معماری و شهرسازی، پروژه های عمرانی بر اساس بودجه مصوب شده ، هدف از سفر اعضای شورا به شهر تاریخی یزد جهت بازدید از میدان مرکزی میوه و تره بار و ساخت همچون میدان در شهر همدان عنوان و از اعضای شورا دعوت نمود تا در یک فرصت مناسب به شهر همدان عزیمت تا از نزدیک شاهد عملکرد و اقدامات خوب شورای شهر و شهرداری آن شهر شوند.

در ادامه جلسه آقای صوفی شهردار محترم همدان اظهار داشت حضور درپروژه ها و کسب تجارب باعث رضایتمندی مردم و پیشرفت بهتر در کارها می شود که امیدواریم ما بتوانیم با بررسی مشکلات و با تعامل و کمک یکدیگر در حل مشکلات مردم کوشا و موجبات خوشحالی آنان را فراهم آوریم .

وی در ادامه درخصوص انتخاب شهر همدان به عنوان پایتخت گردشگران کشورهای آسیایی و دیدار با وزراء کشورهای آسیایی در نشست فعالین گردشگران جهان درهمدان درماههای آتی، جمعیت، وسعت، مکانهای گردشگری و اثرهای تاریخی شهر همدان، وضعیت درآمدهزینه آن شهرداری، اقدامات عمرانی انجام شده به خصوص ایجاد پیاده راهها و آسفالت مطالبی را عنوان نمود.

سپس سایر اعضای شورا ضمن عرض تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت سومین شهید محراب آیت ا... صدوقی و ارتحال فرزند گرانقدر ایشان حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد علی صدوقی و عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به میهمانان ارجمند درخصوص برخی از اقدامات صورت گرفته توسط این شورا بابت ضرورت ایجاد پیاده محوری و تحقق آن، اجرای پروژه های شهری تحت عنوان یزد پلاس توجه ویژه به حمل و نقل عمومی و تشویق مردم جهت استفاده از آن، چگونگی ثبت جهانی شهر یزد از سوی یونسکو و ضرورت صیانت و حفاظت از بافت تاریخی، تدوین مقررات ملی ساختمان جهت ساخت و ساز با خاک، انتخاب شهر یزد به عنوان شهر پایدار جهان به دلیل قدمت بناها و ساخت و سازهای صورت گرفته با حداقل مصرف انرژی و تعیین شهر یزد به عنوان پایتخت شهرهای پایدار جهان در ماههای آتی، چگونگی اجرای طرح مدیریت جامع شهری، تأثیر وضعیت اقتصادی کشور در پروژه های عمرانی شهرداری، چگونگی امحای پسماندهای خانگی توسط سازمان مدیریت پسماند، جذب سرمایه گذاران و مشارکت در پروژه های عمرانی شهری و حوزه گردشگری، راههای برقراری برای ایجاد درآمدهای پایدار، مشکلات مربوط به کشتارگاه صنعتی و احداث میدان جدید میوه و تره بار، تعامل با شرکت های خدمات رسان جهت برقراری مدیریت یکپارچه شهری مواردی را مطرح و بحث و تبادل نظر نمودند.   

 

مصوبات :

 

دادنامه

 

1-دادنامه شعبه یک اجرای احکام معاونت قضایی امور اقتصادی اراضی و شهرسازی دیوان عدالت اداری (پنجم اجرای احکام سابق) به شماره بایگانی شعبه 970237-97/3/21 ثبت دبیرخانه شورا به شماره 9710001081-97/4/5 به شرح ذیل:

«اخطار اجرای احکام- محکوم علیه: شورای اسلامی شهر یزد – موضوع اخطار : اجرای مفاد دادنامه قطعی شماره 58-97/01/28 صادره از هیئت عمومی دیوان عدالت اداری در خصوص شکایت بانک سپه (مدیریت شعبه یزد) به طرفیت شورای اسلامی شهر یزد مبنی بر ابطال ردیف 10 و تبصره های آن از تعرفه عوارض سال های 1389- 1390- 1392- 1393 شورای اسلامی یزد- لذا به موجب مقررات برابر موارد 118 و 111 و 109 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری محکوم علیه مکلف است ظرف یک ماه از زمان ابلاغ نسبت به اجرای کامل آن اقدام و نتیجه را به طور کتبی، به واحد اجرای احکام دیوان گزارش نماید. لذا به موجب این اخطار تأکید می گردد محکوم علیه مکلف است در مهلت قانونی از تاریخ ابلاغ این اخطاریه نسبت به اجرای کامل مفاد رأی اقدام و گزارش نتیجه را به این شعبه اجرایی اعلام نمایید. اشرفیان- دادرس شعبه اول اجرای احکام دیوان عدالت اداری»

مراتب درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های بعمل آمده وپس ازبحث وتبادل نظر و استماع نظرات، ضمن کان لم یکن نمودن ردیف 10 و تبصره های آن از تعرفه عوارض سال های 1389، 1390، 1392 و 1393 شهرداری یزد بابت عوارض حذف یا کسر پارکینگ مصوب شورای اسلامی شهر، مقررگردیدشهرداری برابرضوابط ومقررات نسبت به ابلاغ واعمال مصوبه فوق اقدام عاجل به عمل آورد.

 

دادنامه

 

 

2- دادنامه شعبه یک اجرای احکام معاونت قضایی امور اقتصادی اراضی و شهرسازی دیوان عدالت اداری (پنجم اجرای احکام سابق) به شماره بایگانی شعبه 961364-97/03/22 ثبت دبیرخانه شورا به شماره 9710001082-97/4/5 به شرح ذیل:

«اخطار اجرای احکام- محکوم علیه: شورای اسلامی شهر یزد – موضوع اخطار : اجرای مفاد دادنامه قطعی شماره 1010-96/10/5 صادره از هیئت عمومی دیوان عدالت اداری در خصوص شکایت حامد دهقان دهنوی به طرفیت شهرداری یزد مبنی بر ابطال بند (5 -2) ردیف 57 تعرفه عوارض و بهای خدمات سال 1395 شهرداری یزد در خصوص  اخذ جریمه به عنوان سد معبر به لحاظ مغایرت با قانون و خارج از حدود اختیارات قانونی . لذا به موجب مقررات 118، 108، 109، 111 از قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری محکوم علیه مکلف است ظرف مهلت قانونی نسبت به اجرای کامل آن یا جلب رضایت محکوم له اقدام و نتیجه را به طور کتبی به واحد اجرای احکام دیوان گزارش نماید. تا کنون آن مرجع نسبت به انجام این تکلیف قانونی اقدام ننموده است. لذا به موجب این اخطار تأکید می گردد محکوم علیه مکلف است مهلت قانونی از تاریخ ابلاغ این اخطاریه نسبت به اجرای کامل مفاد رأی و گزارش نتیجه به این شعبه اجرایی اقدام نمایید. ضمناً متذکر می گردد که نتیجه عدم اجرای حکم و استنکاف از آن مواد 110 و 112 از قانون فوق خواهد بود. کیانی- دادرس شعبه اول اجرای احکام دیوان عدالت اداری .

ماده 112: در صورتی که محکوم عله از اجرای رأی، استنکاف نماید با رأی شعبه صادر کننده حکم، انفصال موقت از خدمات دولتی تا پنج سال و جبران خسارت وارده محکوم می شود.»

مراتب در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های بعمل آمده و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات، ضمن کان لم یکن نمودن بند (5-2) ردیف 57 تعرفه عوارض و بهای خدمات سال 95 شهرداری یزد بابت اخذ جریمه به عنوان سد معبر مصوب شورای اسلامی شهر، مقرر گردید شهرداری برابر ضوابط و مقررات نسبت به ابلاغ و اعمال مصوبه فوق اقدام عاجل به عمل آورد.

 

 

معافیت از پرداخت هزینه پروانه ساخت

 

3-لایحه شماره 970014988-97/3/27 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 971000944-97/3/27 :

« شورای مجترم اسلامی شهر – موضوع : تقاضای معافیت از پرداخت هزینه های پروانه ساخت – با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) – احتراماً به استماد ماده 80 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب سال 1375 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 1396، بدین وسیله به پیوست نامه شماره 2670 مورخ 97/3/7 اداره کل بهزیستی استان یزد مبنی بر تقاضای معافیت موسسه خیریه و غیر انتفاعی فرزندان آسمانی یزد از پرداخت هزینه های پروانه ساخت به همراه تصویر فرم محاسباتی منطقه و سایر مدارک و مستندات ارسال می گردد. خواهشمند است به استناد تبصره 2 از ردیف 5-5 تعرفه عوارض مصوب سال جاری موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح و نتیجه را امر به ابلاغ فرمایید. ضمناً آقای مرتضایی به عنوان نماینده جهت ارائه توضیحات بیشتر معرفی می گردد. مهدی جمالی نژاد- شهردار یزد. »

موضوع درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون بودجه با حضور مسئولین مربوطه و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پیشنهاد فوق بر اساس ریز محاسبات درآمد پیوست به مبلغ یکصدو بیست وهشت میلیون و چهارصدو نه هزارو چهارصدو هشتادو دو ریال (128/409/482 ریال) تا زمانی که آن موسسه بصورت خیریه و عام المنفعه فعالیت داشته باشد مورد تصویب قرار گرفت.

 

 

جلسه با ذكرصلوات درساعت  19/45 خاتمه يافت.